pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Nauczanie papieża Jana Pawła II do więźniów i służb penitencjarnych

Autor książki:

Jan Świtka, Małgorzata Kuć

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Towarzystwo Naukowe KUL
Oprawa: miękka
Ilość stron: 148 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788373062900
ISBN: 83-7306-290-4
Data: 2006-12-21
36.99 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Niniejsza książka jest próbą prawno-teologicznej refleksji wokół podstawowych problemów wykonywania kary pozbawienia wolności, które podejmuje w swoim nauczaniu papież Jan Paweł II. Dzięki temu, że publikacja jest owocem współpracy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II ze Służbą Więzienną, zawiera przykłady osobistego świadectwa funkcjonariuszy, potwierdzające, jak ważna w pracy ze skazanymi jest możliwość sprawowania posługi religijnej i realizowania praktyk religijnych w zakładach karnych.
Autorzy tekstów ukazują znaczenie życia religijnego w jednostkach penitencjarnych, wartość treści religijnych w pracy resocjalizacyjnej, rolę posług i praktyk religijnych dla psychomoralnej kondycji uwięzionych i dla realizacji celów wykonywania kary pozbawienia wolności.
Publikacja jest adresowana do przedstawicieli środowiska naukowego zainteresowanych treścią nauczania papieża Jana Pawła II w kontekście problematyki penitencjarnej, do praktyków penitencjarnych, kapelanów więziennych i studentów. Będzie niewątpliwie pomocna w pracy dydaktycznej, penitencjarnej i duszpasterskiej.

Książka "Nauczanie papieża Jana Pawła II do więźniów i służb penitencjarnych" - Jan Świtka, Małgorzata Kuć (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Towarzystwo Naukowe KUL. Cena 36.99 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.