pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Pójdź za Mną - okładka książki
Pójdź za Mną pozycja dostępna
Księgarnia »
Książki »
»
Panie, co chcesz, abym czynił?. Teologia powołania kapłańskiego i...
książka:

Panie, co chcesz, abym czynił?. Teologia powołania kapłańskiego i zakonnego. Studium na podstawie życia i pism Leona Jana Dehona

Dane szczegółowe:
Wydawca: Dehon
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 286 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788375193480
ISBN: 978-83-7519-348-0
Data: 2015-10-14
Cena wydawcy: 30.00 złpozycja niedostępna

Panie, co chcesz, abym czynił?. Teologia powołania kapłańskiego i zakonnego. Studium na podstawie życia i pism Leona Jana Dehona - ks. Stanisław Gruca SCJ - opis książki:

W bogatej literaturze teologicznej nie znajdujemy całościowego opracowania teologii powołania kapłańskiego. Jeszcze trudniejsze wydaje się znalezienie opracowań dotyczących integralnie ujętego powołania kapłana zakonnego. Podjęta w niniejszej publikacji próba wydobycia teologii powołania z myśli i życia Leona Jana Dehona okazała się zasadna.

Z pism Założyciela księży sercanów, odnoszących się do powołania, wyłania się konkretnie zarysowana sylwetka kapłana zakonnego (sercanina). Jest on:
- pokorny - w znaczeniu gotowości do zwyczajnych czynności duszpasterskich podejmowanych gorliwie;
- wolny od wypalenia i zniechęcenia - ten aspekt współcześnie mocno dotyka duchownych. W koncepcji Dehona nie istnieje pojęcie zniechęcenia i wypalenia duchowego jako stanu, który miałby ogarnąć kapłana choćby na krótki czas;
- kierujący się miłością - cnota miłości w życiu kapłana jest nadrzędną, gwarantującą dobre wypełnienie kapłańskich funkcji, niosącą satysfakcję i zadowolenie w różnych sytuacjach;
- ufny względem Kościoła i przełożonych;
- wierny modlitwie, zwłaszcza adoracji, która sprzyja przyswajaniu sobie uczuć Jezusa;
- zdolny do trafnego diagnozowania rzeczywistości społecznych. Zdaniem Dehona nie można dążyć do świętości bez odniesienia do rzeczywistości: "Kapłan musi być człowiekiem swojego czasu, zawsze opierającym się na Kościele, kolumnie i fundamencie prawdy, musi przemawiać językiem swojej epoki, pamiętając o studiowaniu ważnych problemów, które występują w narodzie".

Książka „Panie, co chcesz, abym czynił?. Teologia powołania kapłańskiego i zakonnego. Studium na podstawie życia i pism Leona Jana Dehona” - oprawa miękka - Wydawnictwo Dehon.

Książka posiada 286 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Panie, co chcesz, abym czynił?. Teologia powołania kapłańskiego i..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Święta Mała Arabka - okładka książki
Święta Mała Arabka Irene Corona
Moje życie w Chrystusie - okładka książki
Moje życie w Chrystusie Jan z Kronsztadu
Posługa egzorcysty - okładka książki
Posługa egzorcysty Gabriele Amorth