pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Bóg szuka człowieka. Objawienie. Pismo święte. Tradycja. Seria: Amateca
Księgarnia »
Książki »
książka:

Bóg szuka człowieka. Objawienie. Pismo święte. Tradycja. Seria: Amateca

Dane szczegółowe:
Wydawca: Pallotinum
Rok wyd.: 2000
Oprawa: miękka
Ilość stron: 333 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788370143732
ISBN: 83-7014-373-3
Data: 2009-05-21
9.98  17.20  7.22 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Bóg szuka człowieka. Objawienie. Pismo święte. Tradycja. Seria: Amateca - Wendelin Knoch, Horst Burkle - opis książki:

Książka ta ma za zadanie pobudzić czytelników do refleksji nad wybranymi przez siebie zagadnieniami i do ich pogłębienia w oparciu o stosowne monografie oraz inne szczegółowe opracowania.

Podręcznik ma na celu uwydatnienie wielkiego bogactwa duchowych impulsów, których źródłem jest prawdą, że /"Bóg szuka człowieka/".

/"Bóg szuka człowieka/". Jeżeli prawda ta jest pojmowana jako prawda zbawienia, teologia spełnia wówczas swoją posługą pośrednictwa, która wywodząc się od Boga ma Go zarazem ukazywać. To Bóg szuka człowieka i budzi go równocześnie /"w Duchu/", aby on sam szukał - i znalazł - tego Boga, który go szuka. Teologia jest więc w szerokim znaczeniu /"służbą w wyznawaniu wiary/", ponieważ jest służbą prawdzie, jaka ma być przekazywana w Kościele i przez Kościół.
Podręcznik ten zakłada w punkcie wyjścia chrześcijaństwo jako religię objawioną. Punktem ciężkości tego podręcznika jest Bóg - Trójjedyna Miłość, będąca podstawą wszelkiej teologii. Wychodząc od tego objawienia, które dopełniło się w objawieniu się Jezusa Chrystusa, należy skupić uwagę na Piśmie świętym jako /"Słowie Bożym/" oraz na Tradycji. Ona bowiem jest streszczeniem tego, co Kościół, pod natchnieniem Ducha świętego, mówi o Chrystusie jako swojej Głowie.

Książka „Bóg szuka człowieka. Objawienie. Pismo święte. Tradycja. Seria: Amateca” - oprawa miękka - Wydawnictwo Pallotinum.

Książka posiada 333 stron i została wydana w 2000 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Bóg szuka człowieka. Objawienie. Pismo święte. Tradycja. Seria: Amateca"
Wendelin Knoch, Horst Burkle - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Kościół - okładka książki
Kościół ks. Czesław S. Bartnik
Produkty podobne: