pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Rachunek ekonomiczny w energetyce
Rachunek ekonomiczny w energetyce 52.72 zł pozycja dostępna!
książka:

Podstawy zarządzania operacyjnego

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 448 s.
EAN: 9788326434037
ISBN: 978-83-2643-403-7
Data: 2014-10-23
Cena wydawcy: 49.00 złpozycja niedostępna

Podstawy zarządzania operacyjnego - Zdzisław Jasiński - opis książki:

Nasilanie się konkurencji na rynku powoduje, że coraz większego znaczenia nabiera umiejętność odpowiedzialnego zarządzania. Aby tak zarządzać, menedżer musi mieć wiedzę o współczesnych systemach wytwarzania oraz dobrze się orientować w związanych z tym zagadnieniach technicznych i socjopsychologicznych. Ponieważ każdy system wytwórczy ma charakter społeczno-techniczny, a o sytuacji ekonomicznej przedsiębiorstwa decydują przede wszystkim zatrudnieni w nim ludzie, ważny jest nie tylko techniczny aspekt zarządzania operacyjnego, lecz także kwestie kadrowe. Dlatego w książce w sposób kompleksowy zostały omówione następujące zagadnienia: * zasady organizacji działalności operacyjnej, * mechanizmy funkcjonowania systemów operacyjnych, * podejmowanie w ich obszarze decyzji strategicznych, * planowanie zadań i zasobów, * organizowanie procesów wytwórczych w czasie i przestrzeni, * logistyka procesów wytwarzania, * kształtowanie jakości w procesie wytwarzania, * informatyzacja i automatyzacja procesów przedsiębiorstwa, * organizacja pracy, * szkolenie, motywowanie i ocenianie pracowników.

Książka jest przeznaczona dla studentów kierunków organizacji i zarządzania oraz dla osób zajmujących kierownicze stanowiska w przedsiębiorstwie - zwłaszcza dla menedżerów działających w sferze operacyjnej.

Zarówno w krajowych, jak i zagranicznych publikacjach na temat zarządzania operacyjnego najczęściej ukazuje się jedynie techniczną stronę procesów wykonawczych albo też aspekt ten dominuje w podjętych rozważaniach. Książka pod redakcją Zdzisława Jasińskiego ma odmienny charakter - jest ona przykładem wieloaspektowego spojrzenia na system wykonawczy. Przedstawiono w niej bowiem zarówno jego stronę techniczną, jak i aspekt społeczny".

Prof. dr hab. Rafał Krupski

Książka „Podstawy zarządzania operacyjnego” - oprawa miękka - Wydawnictwo Wolters Kluwer business.

Książka posiada 448 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Podstawy zarządzania operacyjnego"
Zdzisław Jasiński - autor m.in.: