pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Planowanie i ewaluacja polityk publicznych

Dane szczegółowe:
Wydawca: C H Beck
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 248 s.
Wymiar: 238x165 mm
EAN: 9788381989039
ISBN: 978-83-8198-903-9
Data: 2021-10-14
99.05 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Planowanie i ewaluacja polityk publicznych to jedne z kluczowych składników programowania polityki publicznej opartej na dowodach. W modelu tym, mającym bezpośrednie zastosowanie w praktyce, poszukuje się rozwiązań pomagających radzić sobie z zalewem informacji w praktycznych warunkach wdrażania konkretnych programów sektorowych, czy sekcjonalnych polityk publicznych.
Podręcznik wyróżnia metoda, w której oprócz modeli i narzędzi typowych dla nauki o polityce publicznej wykorzystuje się elementy nauk prawnych, socjologii polityki, organizacji i zarządzania. Treść jest podana w sposób pogłębiony, uporządkowany i przystępny. Oprócz waloru wykładowego, sformułowanie modelowych uściśleń mających wartość analityczną, a zarazem podręcznikową przyczyni się do metodycznego uporządkowania ważnego działu nauki o polityce publicznej, jakim jest programowanie, planowanie, zarządzanie i ewaluacja w politykach publicznych.
Podręcznik stanowi ofertę dla studentów administracji, politologii, stosunków międzynarodowych, prawa, ekonomii oraz kierunków pokrewnych na studiach tak licencjackich, jak i magisterskich. Może być także przydatny dla słuchaczy studiów podyplomowych, doktorantów, ale również praktyków administracji rządowej i samorządowej, liderów społecznych, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz osób zainteresowanych sprawami publicznymi.

Książka "Planowanie i ewaluacja polityk publicznych" - Jacek Sroka, Joanna Podgórska-Rykała - oprawa miękka - Wydawnictwo C H Beck. Książka posiada 248 stron i została wydana w 2021 r. Cena 99.05 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]