pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Piłka nożna. Sprawność fizyczna specjalna. Testy

Autor książki:

Jerzy Talaga

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zysk i S-ka
Rok wyd.: 2006
Oprawa: miękka
Ilość stron: 160 s.
Wymiar: 164x233 mm
EAN: 9788372989192
ISBN: 83-7298-919-2
Data: 2008-11-22
25.24 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Na świecie testy oceniające zdolność organizmu do podejmowania wysiłków ponadnormatywnych dla przeciętnego człowieka są dość powszechnie wykorzystywane przez lekarzy sportowych, fizjologów, nauczycieli wychowania fizycznego, instruktorów i trenerów sportowych. Kierując się podobnym zainteresowaniem osób pracujących w szeroko rozumianej dziedzinie piłki nożnej, zarówno w sporcie amatorskim, jak i zawodowym, prezentujemy zestaw bardziej i mniej znanych testów krajowych i zagranicznych o szerokich możliwościach wykorzystania, uwzględniających wiek i poziom sprawności fizycznej.
W pracy szkoleniowej zachowania zawodników są niezmiernie ważne zarówno w doborze do danej dyscypliny sportowej, w selekcji, a także w przebiegu nauczania i trenowania. Dlatego trenerzy piłki nożnej wielką wagę przykładają do oceny zawodników w przebiegu różnych form nauczania, a w szczególności małych gier, gry uproszczonej, szkolnej i właściwej. Pewną formę testowania zawodników stanowią zadania i rozwiązania zawarte w grach symulowanych, ale to już pogranicze innej problematyki - szkolenia taktycznego.

Książka "Piłka nożna. Sprawność fizyczna specjalna. Testy" - Jerzy Talaga - oprawa miękka - Wydawnictwo Zysk i S-ka. Książka posiada 160 stron i została wydana w 2006 r. Cena 25.24 zł. Zapraszamy na zakupy!