pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Pedagogika wczesnoszkolna. Rekonstrukcja kluczowych problemów

Dane szczegółowe:
Wydawca: Adam Marszałek
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 286 s.
Wymiar: 159x221 mm
EAN: 9788380196322
ISBN: 978-83-8019-632-2
Data: 2017-09-21
Cena wydawcy: 42.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Pracę (...) uważam za dzieło ważne i potrzebne. Jest ona zbiorowym opracowaniem zawierającym teksty pedagogów wczesnoszkolnych skupionych wokół ośrodka zielonogórskiego. Znaleźć w niej można wiele szczegółowych obrazów pokazujących różne osiągnięcia, ale także różne wyzwania i pola, na których działa pedagogika wczesnoszkolna. Są tu zarówno próby syntezowania dorobku tej dyscypliny, jak i pokazanie kierunków jej rozwoju oraz wskazanie mocnych i słabych stron w teorii i praktyce edukacji wczesnoszkolnej. Jest to z jednej strony ciekawa próba zredefiniowania i specyficznego domknięcia problemów pedagogiki wczesnoszkolnej, z drugiej strony zaś lektura tej książki otwiera szerokie pole pytań, wątpliwości ukierunkowanych zarówno na rozwój edukacji wczesnoszkolnej, jak i na fundamentalne zagadnienia związane z uczeniem się, nauczaniem i rozwojem dzieci w pierwszych latach kariery szkolnej.

Prof. dr hab. Barbara Smolińska-Theiss
Książka (...) prezentuje (...) bogate i cenne wątki naukowo-poznawcze i utylitarne, a od strony merytorycznej budzi uznanie, gdyż trafnie koresponduje ze współczesnymi trendami innowacyjnymi w pedagogice wczesnoszkolnej.

(...) Można żywić nadzieję, że monografia wzbogaci rynek wydawniczy oraz znajdzie poczesnych czytelników nie tylko wśród pedagogów wczesnoszkolnych, ale także opiekunów i światłych rodziców.

Prof. dr hab. Kazimierz Wenta

Książka "Pedagogika wczesnoszkolna. Rekonstrukcja kluczowych problemów" - Marzenna Magda-Adamowicz, Iwona Kopaczyńska, Mirosława Nyczaj-Drąg (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Adam Marszałek. Książka posiada 286 stron i została wydana w 2017 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]