pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Pani z wieży

Autor książki:

Magdalena Wala

Dane szczegółowe:
Wydawca: Książnica
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 304 s.
EAN: 9788324584819
ISBN: 978-83-2458-481-9
Data: 2021-07-23
Cena wydawcy: 36.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Historia kobiety, która wzięła los w swoje ręce
Eliza Baranowska jest dziedziczką pokaźnego majątku Janowice położonego na Kresach. Otrzymała go po matce, która wiodła nieszczęśliwe życie u boku niewiernego męża, tak jak wiele kobiet w jej rodzie. Dziewczyna wierzy, że jeśli sama będzie decydować o sobie, uniknie podobnego losu.

Po wybuchu wojny z bolszewikami na dwór napadają białoruscy chłopi. Eliza z macochą i przyrodnią siostrą ledwo uchodzą z życiem, chroniąc się w górującej nad okolicą wieży. Tajemnicza budowla ma złą sławę, ponoć straszy w niej duch kniaziówny Sonki? Tymczasem do Janowic wkracza polskie wojsko, w którym służbę lekarza pełni daleki kuzyn Elizy, Mateusz. Dziewczyna zostaje sanitariuszką i zyskuje bliskiego sercu towarzysza. W czasie przygotowań do opuszczenia majątku odkrywa rodzinne sekrety. Czy zdoła rozwikłać tajemnicę, która ma swoje źródło w wypadkach sprzed wieków? Co jeszcze łączy pannę Baranowską z więzioną latami przez męża Sonką?

Książka "Pani z wieży" - Magdalena Wala - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Książnica. Książka posiada 304 stron i została wydana w 2021 r.