pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Młyn nad Jaworznikiem

Autor książki:

Alfred Przybyłek

Dane szczegółowe:
Wydawca: ITSTART
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 244 s.
Wymiar: 148x210 mm
EAN: 9788361173861
ISBN: 978-83-6117-386-1
Data: 2016-02-24
30.00 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Młyna nad Jaworznikiem autorstwa Affreda Przybyłek, to bardzo ciekawa powieść historyczna o życiu w XIX wieku na terenach granicznych pomiędzy cesarstwami Rosji, Prus i Austrii.

Fragmenty książki www.mlynnadjaworznikiem.pl
Autor o książce:
W atmosferze kultu pracy, rozwoju, wiary w zdobycze naukowe i kulturowe, w zgodzie z hasłami Pozytywistów polskich, czyli "pracy u podstaw i pracy organicznej", wszelako w wierze w legendy, baśnie, przesądy i zjawiska nadprzyrodzone, toczy się życie społeczności opisane w książce.

Jest druga połowa XIX wieku. Ludzie pomni skutków zniewolenia przez zaborców, skutków zrywów powstańczych, wspomagani skutecznie przez rosnącą świadomość, doskonalą organizacje życia społecznego, dostrzegają korzyści, jakie mogą płynąć z włączenia się, bardziej aktywnie w nurt nienotowanego od wieków rozwoju cywilizacyjnego Europy i Świata.

Z godną podziwu aktywnością starają się nie pozostawać w ogonie fascynujących przemian dziejowych, lecz równać do najlepszych, święcie przekonani, że ta droga właśnie, którą wybierają, wiedzie do poprawy ich stopy życiowej, odzyskania upragnionej niepodległości, budowania wspólnej, lepszej przyszłości dla mieszkańców zaludniających ziemie po obu stronach Brynicy i Przemszy zarówno Czarnej jak i Białej, stanowiących po Kongresie Wiedeńskim (1815 r.) granicę, pomiędzy cesarstwami Rosji, Prus i Austrii.

Książka "Młyn nad Jaworznikiem" - Alfred Przybyłek - oprawa miękka - Wydawnictwo ITSTART. Książka posiada 244 stron i została wydana w 2015 r. Cena 30.00 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.