pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Moja wielka wyszukiwanka. Na placu budowy. Duchy kurhanów

Autor książki:

Magdalena Wala

Dane szczegółowe:
Wydawca: Książnica
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 304 s.
EAN: 9788327162069
ISBN: 978-83-2716-206-9
Data: 2022-08-08
29.71 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Kobieca historia walki o wolność i miejsce w świecie zdominowanym przez mężczyzn
Kończy się I wojna światowa. W Zasławowie, majątku należącym do rodziny Kalinowskich, dorastają bliźniaczki Sabina i Maria. Dziewczęta przygotowują się do ostatniego roku nauki we lwowskim gimnazjum i cieszą letnią swobodą. Sielanka się kończy, gdy starszy o 12 lat brat podejmuje decyzje mające zaważyć na ich życiu. Marię chce wydać za mąż za obcego, ale bogatego mężczyznę, a Sabinę umieścić w klasztorze. Siostry domyślają się, że plany brata mają uratować Kalinowskich przed bankructwem i są związane z ponurą przepowiednią dotyczącą kurhanów znajdujących się niedaleko dworu. Zbuntowana Sabina nie zamierza wkładać habitu i bierze sprawy w swoje ręce. Z pomocą siostry próbuje rozwikłać rodzinną tajemnicę i zadbać o przyszłość bliskich.

Tymczasem jesienią wybuchają walki o Lwów, w których bliźniaczki aktywnie uczestniczą. Sabina rozważa wstąpienie do Ochotniczej Ligi Kobiet. W trakcie działań wojennych spotyka tajemniczego mężczyznę
Jak potoczą się losy bliźniaczek Czy upiorna przepowiednia kolejny raz się spełni

Książka "Moja wielka wyszukiwanka. Na placu budowy. Duchy kurhanów" - Magdalena Wala - oprawa miękka - Wydawnictwo Książnica. Książka posiada 304 stron i została wydana w 2022 r. Cena 29.71 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.