pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Syn Magdy i Justka

Autor książki:

Alfred Przybyłek

Dane szczegółowe:
Wydawca: ITSTART
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 268 s.
Wymiar: 148x210 mm
EAN: 9788365645067
ISBN: 978-83-6564-506-7
Data: 2018-12-20
27.43 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Książka "Syn Magdy i Justka" to kontynuacja powieści historycznej "Młyn nad Jaworznikiem" opisującej życie małej społeczności na granicy trzech zaborów pod koniec XIX wieku. Dalsze losy bohaterów opisywane są na przełomie wieków, na tle historycznych wydarzeń odzyskania niepodległości.

Książka opisując życie ówczesnych, ukazuje jak w wyniku działań ludzi oddanych sprawie odzyskania przez Polskę niepodległości i praktycznie realizujących hasła "Pozytywistów Polskich", we wszystkich zaborach wyrasta młodzież o coraz większej świadomości narodowej, historycznej i społecznej.

OD AUTORA
Chciałbym, żeby Książka była hołdem dla Pozytywistów Polskich, hołdem dla wielu wspaniałych ludzi oddanych we wszystkich "zaborach" - sprawie niepodległości Polski. Hołdem dla Ludzi wcielających skutecznie w życie hasła Pozytywistów Polskich i Ich idee. Oni to zbroili młodzież w wiedzę o niespotykanym dotychczas w dziejach ludzkości postępie cywilizacyjnym, w świadomość narodową, społeczną, historyczną czy kulturową w patriotyzm.

Dzięki Ich wysiłkom, rodziła się i rosła w duszach dorastającej młodzieży wola dokonania czynów, które dla wielu, szczególnie tych którzy już tworzyli historię wydawały się z góry skazane na niepowodzenie.

Nastał rok 1914, a z nim pierwsza Wojna Światowa. Wielcy ówczesnych czasów, zapewne nie przewidzieli takiego rozwoju sytuacji, która w konsekwencji zaowocowała klęską zaborców Polski, a po 123 latach niewoli niepodległością Polski.

Stało się to dzięki tak przygotowanej polskiej młodzieży i odważnym, mądrym Polskim przywódcom, którzy w służbie Ojczyźnie potrafili skupić Naród cały.

Alfred Przybyłek

Książka "Syn Magdy i Justka" - Alfred Przybyłek - oprawa miękka - Wydawnictwo ITSTART. Książka posiada 268 stron i została wydana w 2018 r. Cena 27.43 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.