pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Ostatni światowy kryzys finansowy. Przyczyny, przebieg, polityka,...
Księgarnia »
Książki »
książka:

Ostatni światowy kryzys finansowy. Przyczyny, przebieg, polityka, przedsiębiorstwa

Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Wiedzy i Innowacji
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 1025 s.
EAN: 9788360653241
ISBN: 978-83-6065-324-1
Data: 2013-12-27
Cena wydawcy: 130.00 złpozycja niedostępna

Ostatni światowy kryzys finansowy. Przyczyny, przebieg, polityka, przedsiębiorstwa - Krzysztof Piech, Kamil Wierus - opis książki:

Dlaczego powstał obecny kryzys Wiele odpowiedzi na to pytanie sformułowanych jest w niniejszej książce. Oprócz jednej: taka jest natura gospodarki, że co jakiś czas pojawiają się kryzysy. I choć od XIX wieku znacznie poprawiono sposoby prowadzenia polityki antykryzysowej, to jednak nadal - czego dowodzą ostatnie lata - kryzysy przychodzą. I tak będzie być może jeszcze przez dziesięciolecia. Niniejsza książka opisuje ostatni kryzys finansowy, którego konsekwencje jeszcze trwają. Nie jest to jednak ostatni kryzys na świecie - będą następne.

Głównym tematem poruszanym przez Autorów niniejszej monografii jest ostatni kryzys finansowy: jego przyczyny, przebieg i uwarunkowania polityczno-prawne oraz gospodarcze w dobie globalizacji, jak również odpowiedź na niego ze strony rządów i instytucji międzynarodowych.

Najważniejsze wnioski płynące z lektury monografii dotyczą roli baniek spekulacyjnych na rynku aktywów, znaczenia długu w gospodarce, błędów państwa i możliwości prowadzenia polityki antykryzysowej przez państwa oraz organizacje międzynarodowe. Można przypuszczać, że wraz z liberalizacją przepływów kapitałowych oraz rozwojem inżynierii finansowej ryzyko występowania kryzysów finansowych i gospodarczych w przyszłości będzie wzrastać. Stąd konieczne jest nie tylko prowadzenie rozważnej polityki makroekonomicznej, ale i tworzenie trwałych instytucji i regulacji mogących ograniczać wzrost zadłużenia i spekulacji, jak również zapobiegać powielaniu błędów z przeszłości.

Książka obejmuje m.in. fragmenty ekspertyz przygotowanych dla Ministerstwa Gospodarki oraz dla Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, teksty przedrukowane z czasopisma Liberte!, opracowanie uzyskane dzięki uprzejmości prof. Jerzego Pruskiego oraz CASE, a także inne prace, niekiedy we fragmentach recenzowane w ramach innych przedsięwzięć.

Merytoryczna część książki zawiera prawie 1000 stron, ponad 300 rysunków i wykresów oraz blisko 150 tabel, przygotowanych przez prawie 50 autorów.

Książka „Ostatni światowy kryzys finansowy. Przyczyny, przebieg, polityka, przedsiębiorstwa” - oprawa miękka - Wydawnictwo Instytut Wiedzy i Innowacji.

Książka posiada 1025 stron i została wydana w 2012 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Ostatni światowy kryzys finansowy. Przyczyny, przebieg, polityka,..."
Krzysztof Piech, Kamil Wierus (red.) - autor m.in.: