pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Osaczeni przez liczby. O algorytmach, które kontrolują nasze życie....
książka:

Osaczeni przez liczby. O algorytmach, które kontrolują nasze życie. Od Facebooka i Googla po fake newsy i bańki filtrujące

Dane szczegółowe:
Wydawca: Copernicus Center Press
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Zintegrowana
Ilość stron: 352 s.
Wymiar: 140x215 mm
EAN: 9788378864516
ISBN: 978-83-7886-451-6
Data: 2019-09-25
34.48  49.90  15.42 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Osaczeni przez liczby. O algorytmach, które kontrolują nasze życie. Od Facebooka i Googla po fake newsy i bańki filtrujące - David Sumpter - opis książki:

Czym była Cambridge Analytica i co zrobiła z naszymi danymi? Jak Facebook tworzy 100-wymiarowy obraz twojej osobowości? Czy algorytmy Google są rasistowskie i seksistowskie? Co czeka nas w przyszłości, jeśli będziemy pozwalać maszynom podejmować za nas decyzje?
Rozwój technologiczny, stale zwiększająca się zależność ludzi od komputerów i Internetu otworzyły przed matematykami i analitykami danych okno, przez które mogą wejrzeć w nasze życie. Wykorzystując stale zbierane dane o tym, dokąd podróżujemy, gdzie robimy zakupy, jakie są nasze poglądy, orientacja seksualna, czy preferencje polityczne, mogą zmieniać nasze przyzwyczajenia i coraz bardziej przenosić ciężar podejmowanych przez nas decyzji na algorytmy. Afera Cambridge Analytica udowodniła, że algorytmy sterują nie tylko jednostkami, lecz całymi społeczeństwami.

David Sumpter sprawdza, czy i w jakim stopniu matematyka przekracza niebezpieczne granice, ingerując w podejmowane przez nas decyzje. Opisuje techniki statystyczne i dostarcza rzeczywiste przykłady ich działania.

Afera Cambridge Analytica. Facebook wybrał Amerykanom prezydenta. Czy nam też wybierze? - Gazeta Wyborcza
Podczas gdy miliony powoli uświadamiają sobie niebezpieczeństwo związane z przekazywaniem swoich danych cyfrowych, Sumpter rzuca nowe światło na to, jak alchemicy danych starają się przekonywać i przewidywać nas samych i czy ich algorytmy rzeczywiście są tak fantastyczne jak się uważa - Financial Times

Książka „Osaczeni przez liczby. O algorytmach, które kontrolują nasze życie. Od Facebooka i Googla po fake newsy i bańki filtrujące” - oprawa Zintegrowana - Wydawnictwo Copernicus Center Press.

Książka posiada 352 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Osaczeni przez liczby. O algorytmach, które kontrolują nasze życie...."
David Sumpter - autor m.in.:
Produkty podobne:
Joomla! 3.x. Praktyczny kurs - okładka książki
Joomla! 3.x. Praktyczny kurs Sławomir Pieszczek
Java w 21 dni - okładka książki
Java w 21 dni Rogers Cadenhead