pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Prawdziwa historia Internetu w Polsce
książka:

Prawdziwa historia Internetu w Polsce

Dane szczegółowe:
Wydawca: ITSTART
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 632 s.
EAN: 9788365645289
ISBN: 978-83-6564-528-9
Data: 2020-09-10
56.37 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Prawdziwa historia Internetu w Polsce - Marek Pudełko - opis książki:

Prawdziwa historia Internetu w Polsce to rozszerzenie popularnej książki naszego wydawnictwa o tej samej nazwie, lecz opisującej wydarzenia związane z rozwojem Internetu na całym świecie. Jest unikatową, obszerną na skalę kraju pozycją książkową, będącą źródłem wiedzy o najważniejszych wydarzeniach i postaciach, które wpłynęły na rozwój sieci w naszym kraju.
Książka opisuje rozwój rodzimego rynku dostawców internetowych, omawia w jaki sposób pobierało się pierwsze programy komputerowe wprost z radia, jak i gdzie włamywali się pierwsi polscy hakerzy, na czym polegała wojna polsko-turecka, oraz jakie znaczenie w sieci miał polski hydraulik we Francji.
Czytając książkę rozdział po rozdziale, dowiemy się jak zmieniły się z biegiem czasu oczekiwania polskich internautów, jak ewoluowały pierwsze serwisy aukcyjne, kiedy i z jakiego powodu pękły pierwsze bańki internetowe. To tylko fragment, tego co czytelnik znajdzie w całej treści. Pozycja ta skierowana jest do ludzi, którym nie wystarcza samo surfowanie po Internecie, lecz pociąga ich wiedza i ciekawość. Jest to książka popularnonaukowa, w której autor postawił sobie bardzo trudne zadanie: w jasny i przejrzysty sposób pokazać pełną historię Internetu w naszym kraju.
Autorem książki jest Marek Pudełko, urodzony w 1974 roku, w czasach, gdy działały już pierwsze sieci, ale w naszym kraju, zwykli ludzie o komputerach wiedzieli niewiele. Zafascynowany tymi urządzeniami zdecydował się studiować informatykę na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, gdzie szczególnie zaciekawił go Internet i jego szybki rozwój. Obecnie jest nauczycielem informatyki w Zespole Szkół Łączności w Krakowie. Oprócz tej publikacji, jest autorem bliźniaczej pozycji: Prawdziwa historia Internetu w Polsce oraz Zbioru zadań z Pascala. Prowadzi również stronę zelota.netshock.pl z materiałami o budowie komputerów .

Książka „Prawdziwa historia Internetu w Polsce” - oprawa miękka - Wydawnictwo ITSTART.

Książka posiada 632 stron i została wydana w 2020 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Prawdziwa historia Internetu w Polsce"
Marek Pudełko - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Cypherpunks. Wolność i przyszłość - okładka książki
Cypherpunks. Wolność i przyszłość internetu Julian Assange, Jacob Appelbaum, Andy Müller-Maguhn, Jérémie Zimmermann