pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Organizowanie związków zawodowych w Europie

Autor książki:

Jan Czarzasty, Adam Mrozowicki

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Scholar
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 180 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788373837058
ISBN: 978-83-7383-705-8
Data: 2014-03-28
25.85 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Kondycję związków zawodowych w drugiej dekadzie XXI w., zarówno w Polsce, jak i Europie, a wreszcie w całym rozwiniętym świecie, trudno nazwać satysfakcjonującą. Przeciwnie, związki zawodowe przeżywają kryzys. Musimy jednak pamiętać, że instytucja ta była jedną z wielkich zdobyczy cywilizacyjnych społeczeństwa przemysłowego, a także jednym z akuszerów welfare state i fundamentem demokratycznych ustrojów politycznych w ubiegłym stuleciu. ( ) Związki zawodowe zdają sobie sprawę z problemów, jakie przeżywają, i próbują im przeciwdziałać, stosując w tym celu rozmaite strategie rewitalizacji. Za bodaj najważniejszą z nich uważa się organizowanie nowych członków. Przedkładana książka zajmuje się właśnie tym tematem.

Ze wstępu prof. dr. hab. Juliusza Gardawskiego Związki zawodowe w Polsce (Europie) maja złą prasę, nie są też przedmiotem zainteresowania badaczy stosunków pracy, cech ustrojowych, życia społecznego. Na tym tle omawiana książka jest i oryginalna i aktualna.

Z recenzji prof. dr hab. Jolanty Kulpińskiej

Książka "Organizowanie związków zawodowych w Europie" - Jan Czarzasty, Adam Mrozowicki (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Scholar. Książka posiada 180 stron i została wydana w 2014 r. Cena 25.85 zł. Zapraszamy na zakupy!