pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Niepewność, czyli normalność? Studia społeczno-ekonomiczne nad młodymi pracownikami sprekaryzowanymi cz. II

Dane szczegółowe:
Wydawca: Scholar
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 192 s.
EAN: 9788366470309
ISBN: 978-83-6647-030-9
Data: 2022-07-04
35.62 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

W Państwa ręce trafia kolejna książka z serii Studia Społeczno-Ekonomiczne nad Młodymi Pracownikami Sprekaryzowanymi. Nie jest ona prostą kontynuacją Oswajania niepewności opublikowanego w 2020 r. Wyrasta jednak z tego samego pnia empirycznego, jaki tworzy dorobek zgromadzony w trakcie badań prowadzonych w ramach projektu PREWORK (Młodzi pracownicy prekaryjni w Polsce i Niemczech: socjologiczne studium porównawcze warunków pracy i życia, świadomości społecznej i aktywności obywatelskiej). Publikacja stanowi zarazem symboliczne jego zamknięcie.

Od redaktora
Książka wpisuje się w poszerzający się w polskim piśmiennictwie naukowym nurt analiz wzmacniających potencjał eksperckiego zaplecza dla polityki publicznej. Warto to uwypuklić w obliczu zagrożeń rysujących się nie tylko w związku z prekaryjnością, lecz także dających o sobie znać w innych, również szerszych kontekstach, po które umiejętnie sięgali autorzy.

z recenzji prof. dr. hab. Jacka Sroki
Socjologia empiryczna w najlepszym wydaniu. Autorzy referują wyniki badań młodzieży Mazowsza. Publikacja daje jednak szerszy obraz świadomości młodego pokolenia Polaków. W szczególności dotyczy to wizji dobrej gospodarki, postaw politycznych, postrzegania nierówności społecznych oraz napięć społecznych, postaw wobec podnoszenia kwalifikacji, planów migracyjnych typów refleksyjności. Mocną stroną jest traktowanie uzyskanych rezultatów poznawczych jako punktu wyjścia do stawiania kolejnych pytań badawczych.

z recenzji dr. hab. prof. ucz. Pawła Ruszkowskiego

Książka "Niepewność, czyli normalność? Studia społeczno-ekonomiczne nad młodymi pracownikami sprekaryzowanymi cz. II" - Jerzy Bartkowski, Jan Czarzasty, Horacy Dębowski, Juliusz Gardawski, Mateusz Karolak, Adam Mrozowick - oprawa twarda - Wydawnictwo Scholar. Książka posiada 192 stron i została wydana w 2022 r. Cena 35.62 zł. Zapraszamy na zakupy!