pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Od klasycznego do zintegrowanego zarządzania procesowego w organizacjach
»
»
książka:

Od klasycznego do zintegrowanego zarządzania procesowego w organizacjach

Dane szczegółowe:
Wydawca: C H Beck
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 258 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788381282796
ISBN: 978-83-8128-279-6
Data: 2019-08-12
Cena wydawcy: 99.00 złpozycja niedostępna

Od klasycznego do zintegrowanego zarządzania procesowego w organizacjach - Agnieszka Bitkowska - opis książki:

W kontekście pojawiających się nowych wyzwań otoczenia: gospodarki opartej na wiedzy, czwartej rewolucji technologicznej zagadnienia zarządzania procesowego w organizacji wymagają odmiennego podejścia. Stąd głównym celem monografii jest wykazanie przyczyn i sposobów ewolucji od klasycznego do zintegrowanego zarządzania procesowego we współczesnych organizacjach, przy jednoczesnym uwzględnieniu triady procesy-projekty-wiedza. Rezultatem prowadzonych prac jest pogłębienie oraz uporządkowanie problematyki z zakresu klasycznego zarządzania procesowego oraz jego ewolucji w kierunku zintegrowanego zarządzania procesowego. W prezentowanej monografii obok aspektów teoretycznych pojawiają się też aspekty empiryczne. Zostały przedstawione wyniki badań na świecie oraz w Polsce, realizowanych przez Autorkę w latach 2012-2018, a także studia przypadków polskich i niemieckich przedsiębiorstw. Zaprezentowane rozważania i wyniki badań to praktyczne wskazówki, które mogą stanowić inspirację dla kadry zarządzającej do podjęcia działań w kierunku budowy zintegrowanego zarządzania procesowego.

Autorka postawiła przed sobą zadanie polegające na wypełnieniu luki poznawczej w obszarze zintegrowanego zarządzania procesowego, wskazując na unikalność triady: procesy, projekty, wiedza.(...) Praca stanowi zwartą całość, pogłębione i uporządkowane studium z zakresu klasycznego i zintegrowanego zarządzania procesowego. Na szczególne podkreślenie zasługują autorskie badania naukowe przeprowadzone przez Autorkę.

Prof. dr hab. E. Bojar
O dużej wadze i aktualności problematyki opracowania decyduje przede wszystkim nienadążanie współcześnie stosowanych instrumentów (koncepcji, metod i narzędzi) zarządzania procesowego za zmianami w samej organizacji (przedsiębiorstwie czy instytucji) i jej otoczeniu. (...) Taka sytuacja skłania do poszukiwania rozwiązań łączących różne instrumenty wspierające zarządzanie procesowe, licząc na efekty synergiczne i zmierzając w kierunku zintegrowanego zarządzania organizacją. Z tych względów dobór problematyki podjętej w opracowaniu uważam za zasadny i trafny, ale także ważny pod względem praktycznym.

Prof. dr hab. S. Nowosielski
Z obszernych i erudycyjnych rozważań zawartych w rozdziałach monografii Autorka stara się wyprowadzić wniosek o konieczności odejścia od wąsko rozumianego zarządzania procesami do szerszej koncepcji tzw. zintegrowanego zarządzania procesowego.

Prof. dr hab. inż. M. Trocki

Książka „Od klasycznego do zintegrowanego zarządzania procesowego w organizacjach” - oprawa miękka - Wydawnictwo C H Beck.

Książka posiada 258 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Od klasycznego do zintegrowanego zarządzania procesowego w organizacjach"
Agnieszka Bitkowska - autor m.in.:
Relacje jako kapitał organizacji - okładka książki
Relacje jako kapitał organizacji Joanna M. Moczydłowska, Anna Korombel, Agnieszka Bitkowska;
Perspektywy rozwoju podejścia projektowego. - okładka książki
Perspektywy rozwoju podejścia projektowego. Szanse... Elżbieta Weiss, Agnieszka Bitkowska (red.);
Perspektywa rozwoju podejścia procesowego. - okładka książki
Perspektywa rozwoju podejścia procesowego. Szanse... Agnieszka Bitkowska, Elżbieta Weiss (red.);
Wielowymiarowość podejścia procesowego - okładka książki
Wielowymiarowość podejścia procesowego w zarządzaniu Agnieszka Bitkowska, Elżbieta Weiss (red.);