pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Od kapłaństwa do społeczeństwa. Wybrane kwestie z nauki społecznej papieża Franciszka

Autor książki:

ks. Robert Nęcek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Salwator
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 126 s.
Wymiar: 125x185 mm
EAN: 9788375803877
ISBN: 978-83-7580-387-7
Data: 2014-04-15
Cena wydawcy: 23.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

...czasami mieszamy pojęcia i myślimy, że nasze głoszenie Ewangelii musi być salus idearum, a nie salus animarum, zbawieniem idei, a nie zbawieniem dusz. Ale jak się osiąga zbawienie dusz Pokorą, miłością bliźniego.

papież Franciszek Pierwsza polska publikacja o myśli społecznej papieża Franciszka Obalając tyleż powszechną, co i powierzchowną opinię o programowym antyintelektualizmie papieża Franciszka, w wielu pracach skonfrontowanym z chłodnym jakoby intelektualizmem Benedykta XVI, ks. dr Nęcek odnajduje wspólne elementy w myśli obu tych papieży.

Prof. dr hab. Krystyna Chojnicka Uniwersytet Jagielloński Robert Nęcek, ks., dr - adiunkt w Katedrze Mediów i Komunikacji Społecznej na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, rzecznik prasowy Archidiecezji Krakowskiej, konsultor Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski. Autor licznych książek i artykułów.

Książka "Od kapłaństwa do społeczeństwa. Wybrane kwestie z nauki społecznej papieża Franciszka" - ks. Robert Nęcek - oprawa twarda - Wydawnictwo Salwator. Książka posiada 126 stron i została wydana w 2014 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]