pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Pobudka, Kościele!

Autor książki:

Jarosław Makowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Arbitror
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 192 s.
Wymiar: 130x200 mm
EAN: 9788394833169
ISBN: 978-83-9483-316-9
Data: 2018-09-03
24.34 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

"Pobudka, Kościele!" to pierwsza w Polsce wszechstronna ocena myśli papieża Franciszka. Jej autor, Jarosław Makowski, w niezwykle przystępny i jasny sposób ukazuje nauczanie obecnego papieża. Makowski szczególny nacisk kładzie na kwestie społeczne, które papież często porusza: spór o klimat, troskę o ubogich, otwarcie Kościoła na świat współczesny czy przyjmowanie uchodźców. Dla Jarosława Makowskiego papież Franciszek to człowiek, który autentycznie chce zmienić swój Kościół. To kapłan, który nim zacznie wymagać od innych, wpierw wymaga od siebie. To biskup, który jest antyklerykałem.

Na kolejnych kartach książki "Pobudka, Kościele!" poznajemy Franciszka kaznodzieję, który porzuca kościelną nowomowę na rzecz prostych i autentycznych opowieści. Zdaniem Makowskiego prawdziwa rewolucja papieża Franciszka dokonuje się w sferze języka. Książka "Pobudka,Kościele!" przybliża nowy sposób myślenia, który wraz z Franciszkiem pojawił się w Kościele katolickim oraz śmiały styl przywództwa Następcy Świętego Piotra. Na koniec Makowski stawia nieoczywiste i trudne pytanie: dlaczego polski Kościół ma kłopot z papieżem Franciszkiem i jego przesłaniem?

Książka "Pobudka, Kościele!" - Jarosław Makowski - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Arbitror. Książka posiada 192 stron i została wydana w 2018 r. Cena 24.34 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.