pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Między prawdą a barbarzyństwem

Autor książki:

ks. Robert Nęcek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Salwator
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 110 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788375804294
ISBN: 978-83-7580-429-4
Data: 2015-06-12
11.96 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

W codziennych relacjach Kościoła i mediów często panują nieufność i uprzedzenia. Media są podejrzliwe w odniesieniu do Kościoła, a Kościół jest podejrzliwy w odniesieniu do mediów.

Papież Franciszek, przemawiając do Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu, podkreślił konieczność promowania Kościoła otwartych drzwi, który nie zamknie się na świat mediów, lecz się na nie otworzy i przeniknie głębią swojego świadectwa.

To jest właśnie to: tworzenie Kościoła w drodze. Wyzwanie!

Kompetentne angażowanie się w świat mediów i świadczenie o wartościach wiecznych i nieprzemijających stanowi odpowiedź na wyzwania współczesności i staje się przejawem nowej ewangelizacji, czyli ewangelizacji podanej na nowy sposób i nowym językiem, zrozumiałym przez wszystkich.

Jednym z wyrazów nowego oblicza Kościoła w mediach są rzecznicy prasowi, których zadaniem jest promowanie pięknego oblicza życia w Kościele. Ich rola nie może się więc sprowadzać tylko do suchego przekazywania oświadczeń i komunikatów przełożonego, lecz musi przybrać wymiar promocyjny nauki Ewangelii i Kościoła.

Proponowana książka jest próbą zachęcenia do wejścia w świat prawdy o życiu, które różne nosi imiona. Tylko ten kierunek jest w stanie wyzwolić nadzieję w człowieku i ustrzec go przed zdziczeniem obyczajów. Ufam, że proponowana lektura choć w małej części spowoduje refleksję nad stanem naszych relacji do Boga, świata i do człowieka.

Ks. dr hab. Robert Nęcek

rzecznik prasowy Archidiecezji Krakowskiej

Książka "Między prawdą a barbarzyństwem" - ks. Robert Nęcek - oprawa miękka - Wydawnictwo Salwator. Książka posiada 110 stron i została wydana w 2015 r. Cena 11.96 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.