pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
podręcznik:

Ocena przedsiębiorstwa według standardów światowych

Dane szczegółowe:
Wydawca: Naukowe PWN
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 408 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788301149871
ISBN: 978-83-01-14987-1
Data: 2008-11-18
73.01 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Oddajemy w Państwa ręce III wydanie książki, która po raz pierwszy ukazała się w 1993 roku i od tamtej pory była ciągle dostępna na rynku. Autorzy wprowadzili zmiany obejmujące ponad 80% pierwotnych treści oraz uwzględnili najnowsze uregulowania prawne, w tym aktualną ustawę o rachunkowości.
Książka w sposób całościowy i usystematyzowany prezentuje podstawowe zagadnienia oceny finansowej przedsiębiorstw. Są to:
ocena bieżącej działalności przedsiębiorstwa (istota i wstępna analiza sprawozdania finansowego, badanie kondycji finansowej przedsiębiorstwa ze szczególnym uwzględnieniem jego płynności finansowej, stopień zadłużenia, sprawność działania, zyskowność oraz ocena rynkowa wartości akcji i kapitału, sposoby badania czynników kształtujących wyniki finansowe przedsiębiorstw, przychodów ze sprzedaży oraz kosztów);
ocena jego działalności rozwojowej, w której najważniejsze są decyzje inwestycyjne (metody i techniki uwzględniania czasu w badaniach analitycznych, problematyka kształtowania struktury i kosztów kapitału, metody oceny opłacalności przedsięwzięć inwestycyjnych i związanego z nimi ryzyka).
Podobnie jak poprzednie wydania, podręcznik zawiera wiele tabel, wykresów, rozwiązanych przykładów z analizy finansowej przedsiębiorstwa, co podnosi jego wartość dydaktyczną.
Jest to podstawowy podręcznik do przedmiotu ANALIZA FINANSOWA PRZEDSIĘBIORSTWA oraz pomocniczy do innych przedmiotów dotyczących finansów przedsiębiorstw dla studentów wszystkich uczelni na kierunkach: zarządzanie i marketing, finanse i bankowość, ekonomia, dla studentów studiów podyplomowych oraz dla praktyków.

Książka "Ocena przedsiębiorstwa według standardów światowych" - Maria Sierpińska, Tomasz Jachna - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 408 stron i została wydana w 2012 r. Cena 73.01 zł. Zapraszamy na zakupy!