pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Obrona skandynawska
Tytuł książki:

Obrona skandynawska

Autor książki:

Jerzy Konikowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: RM
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 272 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788381511711
ISBN: 978-83-8151-171-1
Data: 2019-03-18
25.67  39.99  14.32 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Jak powinien trenować początkujący szachista, który poznał zasady królewskiej gry, ale już na początku swych partii wpada w kłopoty? Co grać, kiedy nie wchodzą w rachubę uniwersalne otwarcie zwane atakiem królewsko-indyjskim czy obrony sycylijska i francuska? Jakie stosować otwarcia czarnym kolorem przeciwko najpopularniejszemu ruchowi 1.e2-e4!?
Warto sięgnąć po obronę skandynawską 1...d5!. Centralne posunięcie pionkiem prowadzi do ciekawej gry z szerokim spektrum motywów strategiczno-taktycznych oraz świetnymi kontrszansami czarnych. Książka omawia obronę skandynawską z punktu widzenia obu stron. Dostarcza niezbędnych i zarazem wyczerpujących informacji, tak by można było szybko zapoznać się z istotnymi ideami tego otwarcia, przećwiczyć je i zastosować w praktyce turniejowej. Czytelnik znajdzie tu liczne warianty i plany gry dla obu stron, a także 43 przykładowe partie wzięte z praktyki turniejowej, których przeanalizowanie pomoże w lepszym zrozumieniu niuansów obrony skandynawskiej.

Książka jest skierowana do tych sympatyków królewskiej gry, którzy mają w planie włączenie obrony skandynawskiej czarnym kolorem do swojego repertuaru otwarć lub już ją stosowali, ale chcą pogłębić swoją wiedzę.

Jerzy Konikowski jest mistrzem szachowym i doświadczonym szkoleniowcem I klasy. W latach 1978-1981 był trenerem kadry narodowej Polskiego Związku Szachowego. Pod jego kierunkiem drużyna kobiet zdobyła brązowy medal na olimpiadzie na Malcie w 1980 roku. Jest uznanym teoretykiem szachowym. Jego liczne fachowe książki oraz artykuły ukazały się w Polsce, Niemczech, USA, Hiszpanii, Włoszech, Holandii, Czechach, Luksemburgu i Danii.

Książka "Obrona skandynawska" - Jerzy Konikowski - oprawa miękka - Wydawnictwo RM. Książka posiada 272 stron i została wydana w 2019 r. Cena 25.67 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Jerzy Konikowski - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Sztuka obrony - okładka książki

Sztuka obrony

Lew Poługajewski, Jakow Damski
Nowoczesne końcówki Szachy - okładka książki

Nowoczesne końcówki Szachy

Aleksander Bielawski