pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Obecność zła. O filozofii Leszka Kołakowskiego

Autor książki:

Jan Tokarski

Dane szczegółowe:
Wydawca: UNIVERSITAS
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 364 s.
Wymiar: 150x235 mm
EAN: 9788324227686
ISBN: 978-83-2422-768-6
Data: 2016-03-18
30.49 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Książek Leszka Kołakowskiego prawie nikt już dziś nie czyta. Jego dzieło zostało zepchnięte na margines, przez grzeczność tylko odnotowane bywa kurtuazyjnym przypisem. Sam filozof stał się kimś w rodzaju nestora III RP, który nic nie ma nam już do powiedzenia. Zamiast o "obecności Kołakowskiego" należałoby mówić dziś raczej o jego obcości. Jan Tokarski próbuje spojrzeć na dzieło Kołakowskiego świeżym okiem. Analizuje zarówno przyczyny wejścia filozofa w komunizm, jak i jego fundamentalną krytykę XX-wiecznych totalitaryzmów. Przemierza razem z nim drogę od racjonalistycznego antyklerykalizmu do ostrożnej przychylności w stosunku do niektórych form religijności. Prezentuje niedogmatyczną, antykodeksową etykę polskiego filozofa oraz odkrywa w jego pismach tyleż oryginalną, co wyważoną krytykę współczesności. Przede wszystkim jednak Tokarski usiłuje wydobyć z tych niezwykle różnorodnych tematycznie tekstów ich ukrytry, wspólny rdzeń. I stawia tezę, że jest nim tytułowa obecność zła. Niniejsza książka to zarówno próba całościowej interpretacji myśli Leszka Kołakowskiego, jak i przewodnik po jego dziele.

Książka "Obecność zła. O filozofii Leszka Kołakowskiego" - Jan Tokarski - oprawa miękka - Wydawnictwo UNIVERSITAS. Książka posiada 364 stron i została wydana w 2016 r. Cena 30.49 zł. Zapraszamy na zakupy!

Ocena: 5 (z 1 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor

Opinie/recenzje:

Autor: karambol 138; Ocena: 5 pkt.; Data: 2016-04-03 ; Zobacz regulamin pkt 2.5
Bzdura! Kołakowski przemilczany, kurtuazyjnie wspominany. Książka Kołakowskiego Jezus ośmieszony toż to hołd dla cywilizacji chrześcijańskiej.W Polsce nic się nie czyta więc i o Kołakowskim też.Nagroda Klugego to Nobel dla intelektualisty.
Panie Tokarski Pan jej na pewno nie dostanie.