pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Postrenesans rosyjski. Kierunki i perspektywy rozwoju współczesnej...
książka:

Postrenesans rosyjski. Kierunki i perspektywy rozwoju współczesnej filozofii rosyjskiej na przykładzie koncepcji W. Bibichi

Dane szczegółowe:
Wydawca: Scholar
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 316 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788365390554
ISBN: 978-83-6539-055-4
Data: 2019-10-07
33.85  42.00  8.15 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Postrenesans rosyjski. Kierunki i perspektywy rozwoju współczesnej filozofii rosyjskiej na przykładzie koncepcji W. Bibichi - Łukasz Leonkiewicz - opis książki:

Odrodzenie myśli teologicznej, które dokonało się w kręgu emigracji rosyjskiej w połowie XX w., sprawiło, że rosyjska - i prawosławna w ogóle - refleksja religijna zaczęła się rozwijać zgodnie z hasłem G. Fłorowskiego - "powrotu do Ojców Kościoła". Ten ruch w stronę ortodoksyjnej, bizantyjskiej myśli filozoficzno-teologicznej umożliwił prawosławnym myślicielom współczesną recepcję ich bizantyjskich źródeł i odnowienie dyskursu wschodniochrześcijańskiego w jego czystej formie. Wybitnymi reprezentantami tego nurtu są Siergiej Chorużyj i Władimir Bibichin. Pierwszy stworzył - i do dziś rozwija - koncepcję "antropologii synergicznej". Drugi, konsekwentnie wracając "do źródeł", uznał, że myślenie odzyska autentyczny kształt tylko wtedy, gdy do myśli współczesnej wróci starożytność.

Łukasz Leonkiewicz - doktor filozofii, absolwent Instytutu Filozofii UW oraz Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie, filozof i teolog prawosławny. Od 2010 roku wykładowca w Prawosławnym Seminarium Duchownym, nauczyciel filozofii i etyki, od 2015 roku pracownik nieetatowy Instytutu Filozofii UW, diakon w cerkwi św. Jana Klimaka w Warszawie. Autor licznych artykułów i tłumaczeń w czasopismach naukowych i popularnych, dotyczących filozofii rosyjskiej i teologii prawosławnej. Tłumacz z języka rosyjskiego Imperium peryferii B. Kagarlickiego oraz albumu Ikony rosyjskie.

Książka „Postrenesans rosyjski. Kierunki i perspektywy rozwoju współczesnej filozofii rosyjskiej na przykładzie koncepcji W. Bibichi” - oprawa miękka - Wydawnictwo Scholar.

Książka posiada 316 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Postrenesans rosyjski. Kierunki i perspektywy rozwoju współczesnej..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
O życiu - okładka książki
O życiu Lew Tołstoj
Żuawi nicości - okładka książki
Żuawi nicości Krzysztof Tyszka-Drozdowski