pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Czy liberalizm umarł?

Autor książki:

Jan Tokarski

Dane szczegółowe:
Wydawca: ZNAK
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Miękka
Ilość stron: 192 s.
Wymiar: 144x205 mm
EAN: 9788324059805
ISBN: 978-83-240-5980-5
Data: 2021-02-25
31.47 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Liberalizm potrzebuje dziś nowego credo. Trzeba sięgnąć do dawnych i współczesnych mistrzów myślenia i przezwyciężyć kryzys wyobraźni politycznej.

W 1989 roku Zachód tryumfował, a wszystkie narody miały nawrócić się na demokrację i wolny rynek. Niewiele zostało z tamtego optymizmu. Rosnące w potęgę Chiny, agresywna Rosja i populizm pleniący się w wielu krajach osłabiły wiarę w demokrację, a kryzys finansowy w wolny rynek. Zmiany klimatyczne, pandemia i cyfryzacja wzmacniają tylko niepokój o przyszłość.

Odpowiedzią liberałów na nowe zagrożenia był jak dotąd konsekwentny pragmatyzm wypłukujący politykę z długofalowych celów i wyższych aspiracji. Ta strategia już się jednak wyczerpała. Liberałowie wydają się dziś niezdolnie do wygrywania z radykałami z prawicy, i z lewicy.

Jan Tokarski udowadnia, że liberalizm nie musi polegać ani na ślepej wierze w wolny rynek, ani na niechęci do instytucji państwa. Dostrzega w nim wrażliwość na złożoność ludzkich spraw, szacunek dla wolności połączony z gotowością do walki z nierównościami, postawę tolerancji, ale bez rezygnacji z własnych przekonań. Tylko w takiej forma myśl liberalna może inspirować do stawiania czoła współczesnym wyzwaniom.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Książka "Czy liberalizm umarł?" - Jan Tokarski - oprawa Miękka - Wydawnictwo ZNAK. Książka posiada 192 stron i została wydana w 2021 r. Cena 31.47 zł. Zapraszamy na zakupy!