pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

O drogę harcerstwa. Seria: Przywrócić Pamięć

Autor książki:

Kazimierz Grochowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Impuls
Rok wyd.: 2015
Oprawa: twarda
Ilość stron: 68 s.
Wymiar: 120x170 mm
EAN: 9788378506768
ISBN: 978-83-7850-676-8
Data: 2015-05-11
16.21 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Seria wydawnicza "Przywrócić Pamięć" ma przybliżyć współczesnemu społeczeństwu publikacje założycieli ruchu skautowego, twórców rozwoju idei i metodyki harcerskiej z lat 1911-1939.

Reprint wydania z 1924 r.: O DROGĘ HARCERSTWA
Od lat paru patrząc zblizka na pracę harcerską widzę, że przeżywa ona w chwili obecnej dość ostry kryzys. Znam jego przyczynę. Każda organizacja przechodzi różne fazy swego rozwoju - słabnie, to znowu wzmacnia się - rozwija.

W chwili obecnej jednak kryzys w Harcerstwie ma głębsze podłoże, jest prawie powszechny i chociaż w przejawach swoich postępuje powoli i nie gwałtownie, ma jednakże oznaki niepokojące.

Wynikł on z racji wyczerpania się Harcerstwa, z niemożności podołania trudnościom. Harcerstwo przeciwstawić Życiu dziś może tylko Ideologję, a traci swą wartość jako System i Organizacja.

Sądzę, że Harcerstwu oddam usługę, objektywnie przedstawiając stan jego - co skłoni je może do wejścia na drogę zdobywania dla siebie godności i praw należnych, oraz skieruje wysiłki do stworzenia większej siły organizacyjnej; Społeczeństwu oddam też usługę, dając mu poznać stan Harcerstwa i pobudzając go do szczerej pomocy Harcerstwu pozostającemu pod Jego opieką.

W przedstawieniu materjału pozwalam sobie być swobodnym i niezależnym, wiedząc, że w stosunkach "oficjalnych" Harcerstwa ze Społeczeństwem tego właśnie jest trochę mało.

K. G.

Książka "O drogę harcerstwa. Seria: Przywrócić Pamięć" - Kazimierz Grochowski - oprawa twarda - Wydawnictwo Oficyna Wydawnicza Impuls. Książka posiada 68 stron i została wydana w 2015 r. Cena 16.21 zł. Zapraszamy na zakupy!