pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Niezapomniane twarze

Autor książki:

Witold Kieżun

Dane szczegółowe:
Wydawca: POLTEXT
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 182 s.
Wymiar: 141x218 mm
EAN: 9788375613131
ISBN: 978-83-7561-313-1
Data: 2014-02-13
20.66  29.90  9.24 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Inspirowane wspomnieniami opowiadania Witolda Kieżuna, powstańca warszawskiego, znanego ekonomisty, autora "Patologii transformacji ". Na książkę składa się 17 opowiadań pisanych przez autora podczas wielu lat pobytu poza Polską. Czasowo obejmują one okres od roku 1938 do 1989. Zbigniew Herbert tak pisał o tym zbiorze opowiadań: Proza Witolda Kieżuna, nasycona wszystkimi zapachami, smakami, kolorami tej ziemi, mimo szczupłej objętości sprawia wrażenie ogromnego, apokaliptycznego fresku z narodowej Kaplicy Sykstyńskiej. Z Kieżunem łączy mnie nierozerwalnie prawie wszystko, bo i pasje młodości, i naukowe zacięcie, precyzja obserwacji, wreszcie spokojna ekspresja tej wiernej rzeki słów. Powiedzcie, czyż nie jest to doprawdy wszystko, albo prawie wszystko Ze spokojnym sumieniem polecam Niezapomniane twarze każdemu, niezależnie od tego, z jakiej warstwy społecznej pochodzi czy też jaką szkołę pięknego pisania ceni najbardziej. Nigdy dotąd nie zdarzyło mi się pisać w poczuciu, że oto dotykam prawdy, że uczestniczę niejako w wielkim spisku Historii.

Prof. zw. dr hab. Witold Kieżun , doktor honoris causa i profesor Akademii Leona Koźmińskiego, członek International Academy of Management (USA), honorowy członek Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania PAN, członek zarządu europejskiej grupy Institut International des Sciences Administratives w Brukseli, były dyrektor Biura Studiów Organizacyjnych centrali Narodowego Banku Polskiego i doradca naukowy prezesa NBP, kierownik Zakładu Prakseologii PAN, kierownik Zakładu Teorii Organizacji Wydziału Zarządzania UW. Wykładał też w Université Paris Sorbonne II, Paris Dauphine Sorbonne IX i School of Management Bradford University. W latach 1980 2000 profesor Temple University w Filadelfii, Université de Montréal, Université du Québec ŕ Montréal, Duquesne University Pittsburgh, Przewodniczący Rady Programowej Polish Institute of Arts and Sciences Mc- Gill University w Montrealu. W roku 1981 wizytował 14 uniwersytetów w USA i Kanadzie z publicznym odczytem Spirit of Solidarity. Kierownik projektów ONZ dotyczących modernizacji zarządzania w Afryce Centralnej (w Burundi i Rwandzie), doradca rządu Burkina Faso. Autor i redaktor 72 zwartych publikacji: książek i skryptów, w tym trzech podręczników zarządzania po polsku i trzech po francusku, a także ponad 350 referatów i artykułów w językach: polskim, angielskim, francuskim, rosyjskim, hiszpańskim i czeskim. Oficer Armii Krajowej, powstaniec warszawski, odznaczony w czasie Powstania osobiście przez naczelnego dowódcę AK Orderem Virtuti Militari. W latach 1945-1946 więziony w Polsce i w radzieckim gułagu na pustyni Kara-Kum.

Książka "Niezapomniane twarze" - Witold Kieżun - oprawa miękka - Wydawnictwo POLTEXT. Książka posiada 182 stron i została wydana w 2014 r. Cena 20.66 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Witold Kieżun - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Strach. Opowiadania kresowe - okładka książki
Strach. Opowiadania kresowe Stanisław Srokowski
Czarna księga Kresów - okładka książki
Czarna księga Kresów Joanna Wieliczka-Szarkowa
Kolebka nawigatorów - okładka książki
Kolebka nawigatorów Karol O. Borchardt
Produkty podobne:
Mulik z Krakowa - okładka książki
Mulik z Krakowa Shmuel Rothbard
Z błyskawicą na tygrysy - okładka książki
Z błyskawicą na tygrysy Janusz Rola-Szadkowski
Wspomnienia wileńskie - okładka książki
Wspomnienia wileńskie Andrzej Grabia Jałbrzykowski
Pamiętnik z lat 1862-1911 - okładka książki
Pamiętnik z lat 1862-1911 Jadwiga Ostromęcka