pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Kondotierzy

Autor książki:

Rafał Gan-Ganowicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Prohibita
Rok wyd.: 2013
Oprawa: twarda
Ilość stron: 247 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788361344490
ISBN: 978-83-61344-49-0
Data: 2013-11-25
Cena wydawcy: 39.90 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Piąty etap
Piąty etap 29.19 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Moje powojenne łagry
Moje powojenne łagry 15.80 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Cichy
Cichy 19.46 zł pozycja dostępna!

Kondotierzy - Rafał Gan-Ganowicz - opis książki:

Kondotierzy to lektura młodości. Kiedy wiele lat później Rafał został kolegą, poczytywałem to sobie za zaszczyt. Zbliżyły tatarskie korzenie, namiętność do dobrej whisky i umiejętność posługiwania się bronią. Rafał był kolorowym ptakiem, bohaterem żywcem wyjętym z powieści Sergiusza Piaseckiego, na dodatek potrafił świetnie pisać i jeszcze lepiej opowiadać. Kiedy o nim myślę - mimowolnie - staję na baczność. Gan-Ganowicz, zawadiaka i polski bohater.

Witold Gadowski

<br>
Mackiewicz to antykomunizm intelektu i literackiej wyobraźni. Rafał Gan- Ganowicz to antykomunizm czynu i zagończykowstwa rycerzy spod kresowych stanic. Ale obaj byli z tej samej, polskiej, wolnościowej bajki o starej Rzeczypospolitej. Tak żył Rafał. Jego marzeniem była - jak powiadał - piękna śmierć w boju z czerwonym aby zainspirować następne pokolenia. Na szczęście nie zginął, ale dał się naciągnąć na napisanie tej książki, która była, jest i będzie inspiracją dla nieobojętnych.

Prof. Marek Jan Chodakiewicz


<br>
Kondotierów polecili mi pod koniec lat 80. koledzy z NSZ-u. Jako literatura „drugiego obiegu" była wtedy ta niezwykła książka, wśród wrogo nastawionych do komuny studentów, prawdziwym bestsellerem. Była potwierdzeniem legendy białych najemników walczących w słusznej sprawie, jako ostatnich błędnych rycerzy XX stulecia. Legenda stworzonej przez Fredericka Forsytha książka Psy wojny. Nie przypuszczałem wówczas, że nasze losy w niedalekiej przyszłości się skrzyżują i że dzięki Rafałowi Gan-Ganowiczowi, także jego książce, trafię na wojnę do Konga (wtedy Zairu). Tyle, że już jako dziennikarz.

Andrzej Rafał Potocki

<br>
W 25-tą rocznice powstania „Solidarności Walczącej", latem 2007 roku, prezydent Lech Kaczyński nadał jej działaczom i współpracownikom ordery i odznaczenia państwowe. Wśród odznaczonych pośmiertnie Rafał Gan-Ganowicz. Kraj zaczyna upominać się o Rafała w ten sam sposób w jaki upominać się będzie o tych, których na Łączce chowano w mundurach Wermachtu, upominać o takich jak Ryszard Kukliński, rotmistrz Pilecki, czy dziesiątki bezimiennych, którzy łączy ponadczasowe rozumienie tego, co nazywamy Polską.

Henryk Skwarczyński

Książka „Kondotierzy” - oprawa twarda - Wydawnictwo Prohibita. Książka posiada 247 stron i została wydana w 2013 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""
Rafał Gan-Ganowicz - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Ofensywa Tet 1968 - okładka książki
Ofensywa Tet 1968 Przemysław Benken