pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Dzieje Polski. Tom 1. Skąd nasz ród

Autor książki:

Andrzej Nowak

Dane szczegółowe:
Wydawca: Biały Kruk
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 384 s.
Wymiar: 195x240 mm
EAN: 9788375531602
ISBN: 978-83-7553-160-2
Data: 2014-05-20
57.18  82.95  25.77 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Pierwszy tom pomnikowych Dziejów Polski , napisanych przez wybitnego historyka z Uniwersytetu Jagiellońskiego i Polskiej Akademii Nauk prof. Andrzeja Nowaka , obejmuje okres od początków państwa polskiego do 1202 r. (śmierć Mieszka III Starego).

Będzie on częścią zaplanowanej na sześć tomów monumentalnej panoramy dziejów naszego narodu, od jego czasów najdawniejszych aż do współczesnych. Osoba autora gwarantuje publikację na najwyższym poziomie naukowym i literackim, napisaną właściwym dla prof. Nowaka pięknym, a jednocześnie przystępnym językiem. Będzie to też jedna z niewielu na naszym rynku książkowym niezakłamanych historii Polski, wolna od cenzury i politycznej poprawności, za to przesiąknięta duchem miłości do Ojczyzny i jej dziejów.

Książka "Dzieje Polski. Tom 1. Skąd nasz ród" - Andrzej Nowak - oprawa twarda - Wydawnictwo Biały Kruk. Książka posiada 384 stron i została wydana w 2014 r. Cena 57.18 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ocena: 5 (z 3 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor

Opinie/recenzje:

Autor: Tomasz Sz; Ocena: 5 pkt.; Data: 2015-05-09
Książka wprowadza w głąb naszego jestestwa jako narodu i pozwala zrozumieć odległe epoki. Sienkiewiczowski styl narracji nie tylko sprawia, że lektura jest pożyteczna do odkurzenia w nas samych najgłębszych pokładów polskości - których niestety czasem sobie nie uświadamiamy - lecz sprawia, że odległe czasy ożywają. Najbardziej podobają mi ciekawe opisy wydarzeń i sposób w jaki autor przybliża nam epokę. Zwykłe podręczniki znaczą tyle co spojrzenie na kamedulski Klasztor na Krakowskich Bielanach z perspektywy kierowcy samochodu pędzącego gdzieś autostradą A4. Czytając książkę mamy natomiast świadomość uczestnictwa w historii Polski, zupełnie jakbyśmy wchodzili w stare mury i oglądali je z bliska. To wspaniałe uczucie i za nie serdecznie autorowi dziękuję! Czekam na drugą część.
skomentuj opinię/recenzję [+]