pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Nietykalni. Kulisy polskich prywatyzacji. Prawdziwa Historia Gospodarcza...
Książki »
Tytuł książki:

Nietykalni. Kulisy polskich prywatyzacji. Prawdziwa Historia Gospodarcza III RP

Dane szczegółowe:
Wydawca: Editions Spotkania
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 418 s.
Wymiar: 135x219 mm
EAN: 9788379650200
ISBN: 978-83-7965-020-0
Data: 2014-11-04
30.54  45.00  14.46 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h
NIETYKALNI SĄ WSRÓD NAS Wertując dokumenty potrzebne do przygotowania tej publikacji nie mogliśmy nie mieć wrażenia, że nasz kraj był codziennie nie tylko okradany, ale też rozmontowywany poprzez dwuznaczne reformy i zmiany prawa. Za wszystkim stali do dziś Nietykalni urzędnicy państwowi, politycy, gangsterzy i pracownicy służb specjalnych. Ta niewidzialna dla wielu nić powiązań - wzajemnych interesów i relacji - istniała od dawna i cały czas ma ogromne znaczenie przy podejmowaniu w Polsce decyzji. Najlepszym tego przykładem jest opisywana przez nas spółka Draco z Liechtensteinu, która była kontrolowana przez przestępcę, pułkownika służb specjalnych oraz doradcę ministra przekształceń własnościowych (potem ministerstwa skarbu). [ } Nietykalni wciąż traktują Polskę jak bombonierkę, z której do własnej kieszeni można przekładać czekoladki. Po tylu latach łakoci w pudełku zostało już jednak niewiele. Większość została pożarta w ten właśnie sposób. Niestety czas zrobił swoje. Wiele dokumentów już dawno zostało zniszczonych, a pamięć ludzka - jak wszyscy wiemy - jest ulotna. Z kolei część świadków tych wydarzeń, mogących pomóc w ułożeniu tej trudnej układanki, w bardziej lub mniej tajemniczych okolicznościach zginęła. / - z ksiązki / Nie wydrukowane w książce a stanowiące jej integralny załącznik dokumenty będą dostępne w momencie wydania ksiązki pod adresem : http: www.editionsspotkania.pl/ Piotr Nisztor (ur. 1984) jest dziennikarzem śledczym. Pracował m.in. w Gazecie Polskiej, Dzienniku, Rzeczpospolitej, Pulsie Biznesu. Obecnie dziennikarz tygodnika Wprost. Dwukrotnie nominowany do nagrody Grand Press. Współautor pierwszej książki o katastrofie smoleńskiej. Absolwent Instytutu Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Wojciech Dudziński, audytor śledczy, założyciel firmy Fraud Control, redaktor naczelny Magazynu Nadużyć. Od kilkunastu lat zajmuje się zawodowo wykrywaniem i przeciwdziałaniem nadużyciom gospodarczym. M.in. prowadził śledztwa gospodarcze dla ONZ w Kosowie. Prowadził również audyty śledcze dla polskiej prokuratury i policji.

Książka "Nietykalni. Kulisy polskich prywatyzacji. Prawdziwa Historia Gospodarcza III RP" - Piotr Nisztor, Wojciech Dudziński - oprawa miękka - Wydawnictwo Editions Spotkania. Książka posiada 418 stron i została wydana w 2014 r. Cena 30.54 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Piotr Nisztor, Wojciech Dudziński - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Resortowe dzieci. Media - okładka książki

Resortowe dzieci. Media

Dorota Kania, Jerzy Targalski, Maciej Marosz
Afery czasów Donalda Tuska - okładka książki

Afery czasów Donalda Tuska

Łukasz Ziaja, Bogdan Święczkowski
Resortowe dzieci. Służby - okładka książki

Resortowe dzieci. Służby

Dorota Kania, Jerzy Targalski, Maciej Marosz
Produkty podobne:
Jerzy Dziewulski o kulisach III - okładka książki

Jerzy Dziewulski o kulisach III RP

Jerzy Dziewulski, Krzysztof Pyzia
To tylko MAFIA. Historia nieprawdopodobnie - okładka książki

To tylko MAFIA. Historia nieprawdopodobnie prawdziwa...

Wojciech Sumliński, Jarosław Sokołowski, Tomasz Budzyński
Byłam dziewczyną mafii - okładka książki

Byłam dziewczyną mafii

Janusz Szostak