pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
książka:

Neron. Koniec dynastii

Dane szczegółowe:
Wydawca: Napoleon V
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 350 s.
Wymiar: 172x238 mm
EAN: 9788378896753
ISBN: 978-83-7889-675-3
Data: 2018-06-20
49.61  70.00  20.39 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Neron. Koniec dynastii - Miriam T. Griffin - opis książki:

Niniejsze studium w założeniu ma być hybrydą: dziełem biograficznym, gdy koncentruje się na osobowości i problemach cesarza, oraz historycznym, gdy analizuje jego upadek z perspektywy interakcji tej osobowości z systemem politycznym. Panowanie Nerona badane jest tu w dwóch aspektach: po pierwsze, jego własnych skłonności i sposobu, w jaki na ich wyraz wpływały konkretne okoliczności oraz rady innych osób; następnie nacisków "naturalnych" dla pryncypatu - nacisków, które musiały warunkować postępowanie każdego władcy, nawet jeśli nie był on ich stale świadomy. Zgodnie z tym ostatnim punktem, przy badaniu wspaniałego początku jego panowania szuka się oznak presji, jakie pojawiają się w jego relacjach z senatem i w jego postępowaniu z własnymi wyzwolonymi sekretarzami (Rozdział VI), podczas gdy druga katastrofalna faza prowadzi do poszerzonego badania "pośmiertnego" (Rozdziały XI-XV) obejmującego problem sukcesji, finansowe obowiązki cesarza i dwie kwestie wpływające na właściwy wizerunek princepsa: pokusa filhellenizmu i potrzeba chwały wojennej.

Publishers Weekly
Próżny, podejrzliwy, mściwy człowiek, cesarz rzymski Neron przyznał pod koniec swego panowania, że całkowicie zawiódł. PW podsumował: "Doskonała historia biograficzna Griffin jest zarówno wnikliwa, jak i bezstronna".

Recenzje
"Ważna książka oparta na pełnej znajomości materiału" - Joint Association of Classical Teachers Review
"Prawdopodobnie znajdzie szerokie grono czytelników, i to zasłużenie..." - Times Literary Supplement (opinia odnosi się do wydania w miękkiej oprawie).

O Autorce
Wykształcona na uniwersytetach w Columbii, Harvardzie i St Annes College w Oksfordzie, Miriam Griffin jest wykładowcą historii starożytnej i członkiem Somerville College w Oksfordzie.

Książka „Neron. Koniec dynastii” - oprawa twarda - Wydawnictwo Napoleon V.

Książka posiada 350 stron i została wydana w 2018 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Neron. Koniec dynastii"
Produkty podobne:
Neron - okładka książki
Neron Aleksander Krawczuk
Wespazjan - okładka książki
Wespazjan Barbara Levick
Teofilakt Simokatta. Historia powszechna - okładka książki
Teofilakt Simokatta. Historia powszechna Anna Kotłowska, Łukasz Różycki
Memorbuch - okładka książki
Memorbuch Henryk Grynberg