pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Los Rzymu. Klimat, choroby i koniec imperium
Tytuł książki:

Los Rzymu. Klimat, choroby i koniec imperium

Autor książki:

Kyle Harper

Dane szczegółowe:
Wydawca: Napoleon V
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Ilość stron: 430 s.
Wymiar: 240x170 mm
EAN: 9788381784931
ISBN: 978-83-8178-493-1
Data: 2021-02-11
51.40  51.88  0.48 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Jak niszczycielskie wirusy, pandemie i inne katastrofy naturalne przetoczyły się przez rozległe Cesarstwo Rzymskie i pomogły obalić jedną z najpotężniejszych cywilizacji starożytnego świata
Oto monumentalna opowieść o jednym z najważniejszych rozdziałów historii ludzkości: upadku Cesarstwa Rzymskiego. Los Rzymu to pierwsza książka, która analizuje katastrofalną rolę, jaką zmiany klimatyczne i choroby zakaźne odegrały w procesie upadku jego potęgi, i przedstawia zwycięstwo natury nad ludzkimi ambicjami.
Łącząc wielką historyczną narrację z najnowszymi danymi naukowymi dotyczącymi klimatu i odkryciami genetycznymi, Kyle Harper pokazuje, że o losie Rzymu zadecydowali nie tylko cesarze, żołnierze i barbarzyńcy, ale także erupcje wulkanów, cykle słoneczne, niestabilność klimatu oraz niszczycielskie wirusy i bakterie. Zabiera czytelników w podróż od szczytowego momentu w dziejach Rzymu, w II wieku, kiedy imperium wydawało się niezwyciężonym supermocarstwem, do jego rozpadu w VII wieku, kiedy Rzym był politycznie podzielony i wyczerpany materialnie. Harper opisuje, jak Rzymianie bronili się przed ogromnym naporem przyrody, dopóki oblężone imperium nie było już w stanie wytrzymać połączonych wyzwań małej epoki lodowcowej i nawracających epidemii dżumy.
Los Rzymu, przejmująca refleksja na temat relacji ludzkości ze środowiskiem, zawiera obszerny opis tego, jak jedna z największych cywilizacji w historii ostatecznie po długiej walce uległa przemocy natury. Przykład Rzymu przypomina, że świat, w którym żyjemy, kształtują zmiany klimatyczne i ewolucja drobnoustrojów i mogą to zrobić w sposób zaskakujący i naprawdę intensywny.

Książka "Los Rzymu. Klimat, choroby i koniec imperium" - Kyle Harper - oprawa twarda - Wydawnictwo Napoleon V. Książka posiada 430 stron i została wydana w 2021 r. Cena 51.40 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Julian Apostata - okładka książki

Julian Apostata

Kazimierz Morawski
Produkty podobne: