pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Neron

Autor książki:

Aleksander Krawczuk

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czytelnik
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 376 s.
EAN: 9788307034409
ISBN: 978-83-0703-440-9
Data: 2019-02-18
26.36 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Nowa edycja cieszącej się dużą poczytnością (kilka wydań, przekłady na języki obce) książki profesora Aleksandra Krawczuka o owianym złą sławą cesarzu Neronie oraz o Imperium Rzymskim za jego panowania. Publikacja łączy walory napisanej przystępnym stylem opowieści oraz popularnonaukowej biografii, wiernie wykorzystującej źródłowy materiał historyczny - wszystkie pojawiające się w niej postaci naprawdę istniały, wszystkie opisywane wydarzenia rzeczywiście miały miejsce.

Nero Claudius Caesar Augustus Germanicus, znany powszechnie jako Neron, żył w latach 37-68 n.e., a od roku 54 aż do samobójczej śmierci władał największą potęgą starożytności - Imperium Rzymskim, rozciągającym się wtedy od ziem dzisiejszej Anglii i Portugalii po Syrię i Egipt. Jak doszło do objęcia panowania przez siedemnastoletniego młodzieńca? Jak wielki wpływ na jego wychowanie i rządy miał jego nauczyciel i doradca, niemoralny moralista, wybitny filozof Seneka? W jakich okolicznościach i dlaczego wybuchły wówczas bunty przeciwko rzymskiej hegemonii w odległych prowincjach Imperium - w Brytanii i w Judei? Czy Neron rzeczywiście kazał zamordować własną matkę i podpalić Rzym? Był zwyrodniałym mordercą, czy cynicznym politykiem? Błaznem na tronie, czy całkiem dobrym poetą i aktorem? Uważny czytelnik książki profesora Aleksandra Krawczuka będzie miał możliwość udzielenia sobie odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących życia i czasów jednego z najbardziej znanych władców starożytnego Rzymu.

Książka "Neron" - Aleksander Krawczuk - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Czytelnik. Książka posiada 376 stron i została wydana w 2019 r. Cena 26.36 zł. Zapraszamy na zakupy!