pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Hitler. Biografia - okładka książki
Hitler. Biografia pozycja dostępna
książka:

Sulla. Ostatni Republikanin

Dane szczegółowe:
Wydawca: Napoleon V
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 264 s.
EAN: 9788378898542
ISBN: 978-83-7889-854-2
Data: 2018-12-31
Cena wydawcy: 60.00 złpozycja niedostępna

Sulla. Ostatni Republikanin - Arthur Keaveney - opis książki:

"Sulla to jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci w historii Republiki Rzymskiej. Wybitny wódz, oddany ideałowi rzymskiego przeznaczenia, często przedstawiany jest jednak jako pospolity tyran lub despota. Biografia autorstwa Arthura Keaveneya, po raz pierwszy wydana przeszło dwadzieścia lat temu, zmieniła ten pogląd na rzecz bardziej złożonego wizerunku człowieka, który obsesyjnie wierzył, że - jako Sulla Feliks - obdarzony jest łaską bogów.

Sulla dorastał w ubóstwie, na uboczu, by na koniec stać się panem rzymskiego świata. Nie był nieokrzesanym prekursorem cesarzy, ale mężem stanu, który przez długi czas rozmyślał nad bolączkami trawiącymi Rzym. Po objęciu dyktatury chciał zaprowadzić porządek prawny w Republice. Ustawodawstwo sullańskie, pomimo swej integralności i korzyści, jakie ze sobą niosło, nie przetrwało i zostało obalone w ciągu jednego pokolenia. W prezentowanym, drugim wydaniu biografii autorstwa Keaveneya tekst został mocno przerobiony; uwzględniono też w nim wyniki dwóch ostatnich dekad badań uczonych. Książka przedstawia kluczową postać późnej Republiki nowemu pokoleniu czytelników. Napisana jest żywym, zajmującym językiem i może być atrakcyjna zarówno dla badaczy, jak i dla studentów.

Arthur Keaveney, starszy wykładowca Classical Studies na University of Kent w Canterbury. Autor książek: Rome and the Unification of Italy (1987), Lucullus: A Life (1992), wydanie polskie Lukullus, tłum. A. Ziółkowski, Warszawa 1998, The Life and Journey of Athenian Statesman Themistocles as a Refugee in Persia (2003)."

Książka „Sulla. Ostatni Republikanin” - oprawa twarda - Wydawnictwo Napoleon V.

Książka posiada 264 stron i została wydana w 2018 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Sulla. Ostatni Republikanin"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Bzura Rawka 1914-1915. Wielka Wojna - okładka książki
Bzura Rawka 1914-1915. Wielka Wojna na terenie... Paweł M. Rozdżestwieński, Jakub Wojewoda