pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Negocjowanie i zawieranie umów handlowych. Uwarunkowania, ryzyka, pułapki, zabezpieczenia. Seria: Biblioteka Nowoczesnego Menedżera

Autor książki:

Wojciech Budzyński

Dane szczegółowe:
Wydawca: POLTEXT
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 168 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788375613452
ISBN: 978-83-7561-345-2
Data: 2014-04-02
37.87 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Celem książki jest pokazanie, jak skomplikowanym procesem jest zawarcie dobrej umowy, jak unikać niebezpieczeństw i pułapek, jak negocjować, aby zabezpieczyć swoje interesy. Autor koncentruje się na umowach sprzedaży i dostawy, zawieranych z partnerami krajowymi i zagranicznymi, analizując je zarówno z punktu widzenia sprzedającego, jak i kupującego. Zrozumiałym językiem, pozbawionym zawiłości prawnych, szczegółowo omawia: uwarunkowania prawno-zwyczajowe umów handlowych, ryzyka związane z zawieraniem umów, zasady poszukiwania partnera handlowego i oceny jego wiarygodności, zawieranie umów w formie oferty, ustalanie bazy dostaw (według Incoterms i innych zwyczajów), uzgadnianie warunków płatności, negocjowanie i formułowanie ogólnych warunków i zasadniczych klauzul umowy, zabezpieczanie i dochodzenie roszczeń, wykorzystanie taktyk negocjacyjnych.

Kontynuację poruszonych w książce problemów można znaleźć na stronach: wojciechbudzynski.pl oraz profo.pl.

Wojciech Budzyński od 25 lat zajmuje się praktycznie i naukowo problematyką negocjowania i zawierania umów handlowych; prowadzi z tego zakresu wykłady w SGH oraz szkolenia dla biznesu, jest aktywnym doradcą firm. Doświadczenie zdobywał jako dyrektor dużego przedsiębiorstwa handlowego, szef dwóch jego oddziałów za granicą, doradca Ministra Gospodarki, starszy ekspert Banku Światowego. Jest autorem 38 książek, wydanych w kraju i za granicą.

Jest to książka o dużych walorach praktycznych, adresowana do szerokiego środowiska biznesowego, prowadzącego działalność z partnerami krajowymi lub zawierającego transakcje importowo-eksportowe. Wiedza w niej zawarta pozwala skonstruować dobrą umowę handlową, zabezpieczyć własne interesy, uniknąć zagrożeń wynikających z błędnej interpretacji lub pominięcia klauzul i formuł handlowych. Publikacja może też zainteresować wykładowców i studentów, prezentując problematykę negocjacji handlowych w sposób przystepny i uporządkowany.

Prof. dr hab. Zbigniew Dworzecki

Książka "Negocjowanie i zawieranie umów handlowych. Uwarunkowania, ryzyka, pułapki, zabezpieczenia. Seria: Biblioteka Nowoczesnego Menedżera" - Wojciech Budzyński - oprawa miękka - Wydawnictwo POLTEXT. Książka posiada 168 stron i została wydana w 2014 r. Cena 37.87 zł. Zapraszamy na zakupy!