pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Nauka o stosunkach międzynarodowych i studia europejskie w Polsce
Tytuł książki:

Nauka o stosunkach międzynarodowych i studia europejskie w Polsce

Dane szczegółowe:
Wydawca: Scholar
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 198 s.
Wymiar: 168x210 mm
EAN: 9788373837805
ISBN: 978-83-7383-780-5
Data: 2015-09-17
23.32  27.30  3.98 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Ważna książka dla obecnych i przyszłych pokoleń studiujących stosunki międzynarodowe i integrację europejską. Pokazuje rozwój tych dwóch dyscyplin w Polsce i w innych krajach. Zawiera pogłębioną analizę historyczną i empiryczną. Ma dobrą strukturę, jest świetnie napisana. (...)
Opisany stan polskiej nauki w dwóch dziedzinach będących przedmiotem analizy jest dość żałosny. Większość prac naukowych ma charakter opisowy - bez próby pogłębionej analizy teoretycznej. Tłumaczy to skromną obecność polskich naukowców z tych dziedzin na forach międzynarodowych. Podane fakty są zrozumiałe w wypadku starszego pokolenia badaczy, ale nie w wypadku młodych naukowców, z których wielu w ostatnich latach studiowało za granicą. (...) To prowadzi mnie do hipotezy, iż problemy polskiej nauki wynikają z kultury uniwersyteckiej w Polsce, ze swoistego typu feudalizmu, który kultywuje stare hierarchie, powiązania, obyczaje i blokuje rozwój intelektualny ludzi młodych. Podobna sytuacja istnieje na południu Europy i w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Z recenzji wydawniczej prof. Jana Zielonki (Uniwersytet Oskfordzki)
Jacek Czaputowicz - profesor nadzwyczajny, kierownik Zakładu Metodologii Badań Europejskich w Instytucie Europeistyki, WDi NP UW. Autor m.in. Teorie stosunków międzynarodowych, Wydawnictwo Naukowe PWN 2007; Bezpieczeństwo międzynarodowe. Współczesne koncepcje, Wydawnictwo Naukowe PWN 2012 oraz Suwerenność, PISM 2013.

Kamil Ławniczak - doktor, współpracownik Instytutu Europeistyki, WDi NP UW. Opublikował m.in. Rada Unii Europejskiej. Organizacja i sposób działania, WDi NP 2014, Metody jakościowe i ilościowe w badaniu organizacji i działania Unii Europejskiej (red.), WDi NP 2013.

Anna Wojciuk - doktor politologii, adiunkt w Instytucie Stosunków Międzynarodowych, WDi NP UW, visiting fellow na Uniwersytecie Harvarda oraz na Columbia University w Nowym Jorku. Opublikowała m.in. Dylemat potęgi. Praktyczna teoria stosunków międzynarodowych, Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego 2010.

Książka "Nauka o stosunkach międzynarodowych i studia europejskie w Polsce" - Jacek Czaputowicz, Kamil Ławniczak, Anna Wojciuk - oprawa miękka - Wydawnictwo Scholar. Książka posiada 198 stron i została wydana w 2015 r. Cena 23.32 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Jacek Czaputowicz, Kamil Ławniczak, Anna Wojciuk - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Działanie i system świata - okładka książki

Działanie i system świata

Thierry de Montbrial
Udana transformacja na peryferiach? - okładka książki

Udana transformacja na peryferiach? Seria: Studia...

Artur Wołek, Justinas Dementavicius (red.)