pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Nauczanie wolnego narodu. 1991. W Polsce po upadku komunizmu

Autor książki:

Jan Paweł II, Adam Bujak

Dane szczegółowe:
Wydawca: Biały Kruk
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Ilość stron: 136 s.
Wymiar: 205x280 mm
EAN: 9788375533101
ISBN: 978-83-7553-310-1
Data: 2021-03-09
32.07 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Często słychać głosy, że jako Polacy nie zdaliśmy "papieskiego" egzaminu, bo co prawda z wielkim przejęciem i uczuciowością słuchaliśmy nauczania św. Jana Pawła II w Ojczyźnie, ale go nie respektowaliśmy w życiu. Nie jest to prawda, choć na pewno są tacy, którzy egzamin oblali. Gdyby jednak nikt w Polsce nie żył nauką Papieża Polaka, prawowierną nauką Kościoła katolickiego, dawno uleglibyśmy lewicowo-liberalnej propagandzie. A wtedy świątynie nasze świeciłyby pustkami, sanktuaria zamieniano by w obiekty muzealne, jak dzieje się to już w tylu miejscach w Europie.

Ludzie wierzący wiedzą dobrze jaką siłę dał nam św. Jan Paweł II; wytyczył Polakom drogę i sam konsekwentnie nią kroczył - bez względu na okoliczności, mody, czy zawirowania polityczne. Bodaj najważniejsze nauki, wprost nieocenione i ogromnie przydatne także dzisiaj, w czasach "roztrzaskanego lustra", przekazał nam Ojciec Święty podczas dwóch pielgrzymek w 1991 r. - czerwcowej i sierpniowej (ŚDM). Ta książka przypomina owo nauczanie - słowem i obrazem.

Wtedy, na progu transformacji ustrojowej, Papież dobitnie zwracał uwagę, że prawdy Dekalogu są fundamentalne, że jedynie za nimi należy podążać, a nie ulegać fascynacji nieraz bardzo szkodliwymi nowinkami światopoglądowymi. W "Nauczaniu wolnego narodu" wędrujemy z Ojcem Świętym z miasta do miasta i wczytujemy się w jego słowa - mądre ostrzeżenia, życzliwe napomnienia, dobre rady. Dzięki pięknym zdjęciom mistrza Adama Bujaka odnosimy wrażenie, że ponownie uczestniczymy na żywo w spotkaniach z Papieżem Polakiem. Książka umacnia nas w wierze, daje argumenty do dyskusji z tymi, którzy odrzucili Boga. Dla jednych stanowić będzie wzruszające wspomnienie, dla młodszych zaś fascynujące poznanie myśli i postaci największego z rodu Polaków.

Książka "Nauczanie wolnego narodu. 1991. W Polsce po upadku komunizmu" - Jan Paweł II, Adam Bujak - oprawa twarda - Wydawnictwo Biały Kruk. Książka posiada 136 stron i została wydana w 2021 r. Cena 32.07 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.