pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Papież z nami! Gdańsk-Zaspa 1987
Tytuł książki:

Papież z nami! Gdańsk-Zaspa 1987

Autor książki:

Andrzej Liberadzki

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bernardinum
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 96 s.
Wymiar: 160x115 mm
EAN: 9788381271950
ISBN: 978-83-8127-195-0
Data: 2020-11-17
11.48 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Dwunastego czerwca 1987 roku na gdańskiej Zaspie odbyła się wielka msza papieska dla miliona ludzi. Jan Paweł II odwiedził ojczyznę po raz trzeci.
Przybył do kraju pogrążonego w głębokiej stagnacji, do rodaków żyjących bez nadziei na lepsze jutro, zmęczonych przedłużającym się dogorywaniem systemu komunistycznego. Przybył i jeszcze raz jak w 1979 roku obudził Polaków do wolności, mówiąc wtedy w Gdańsku o nas i za nas.
Przyszliśmy na Zaspę dla Niego, dla Boga i przeciwko nim wspomina Andrzej Liberadzki, autor wyjątkowego reportażu o tym wydarzeniu, doświadczony gdański dziennikarz, w tamtym czasie działacz podziemnej Solidarności. W swej bogatej karierze zawodowej był m.in. redaktorem tygodnika Czas, Tygodnika Gdańskiego oraz Dziennika Bałtyckiego, zaś w ostatnim czasie prezesem Radia Gdańsk, na którego antenie w trzydziestą rocznicę pamiętnego spotkania z Ojcem Świętym tekst ten był czytany w odcinkach.
To wzruszający dokument godzina po godzinie, dzień po dniu oddający atmosferę i przebieg tamtych dni. Najpierw pospolite ruszenie mieszkańców, aby godnie przyjąć umiłowanego Gościa. Potem wspólny społeczny wysiłek przy budowie zjawiskowego ołtarza w formie gdańskiej kogi. Następnie sama msza święta włącznie z pamiętnym i jakże ważnym, bo podtrzymującym na duchu, dialogiem miliona wiernych z ich wielkim rodakiem i obrońcą. Reportaż kończą refleksje i rozmowy z pielgrzymami uczestnikami uroczystości, którzy przybyli z całej Polski. Autor wyjął swoje dzieło z szuflady po wielu latach i udostępnił je do druku w naszym wydawnictwie w pełnej i nigdzie niepublikowanej wersji. Papież z nami! Gdańsk-Zaspa 1987. Przeżyjmy to jeszcze raz!

Książka "Papież z nami! Gdańsk-Zaspa 1987" - Andrzej Liberadzki - oprawa miękka - Wydawnictwo Bernardinum. Książka posiada 96 stron i została wydana w 2018 r. Cena 11.48 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Papież z nami! Gdańsk-Zaspa 1987"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Święta Rodzina - okładka książki
Święta Rodzina ks. prof. Waldemar Chrostowski
Sześć prawd wiary oraz ich skutki - okładka książki
Sześć prawd wiary oraz ich skutki Małgorzata Borkowska OSB
Produkty podobne: