pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Hetman Chrystusa. Tom 2. Biografia świętego Jana Pawła II

Autor książki:

Jolanta Sosnowska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Biały Kruk
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 432 s.
Wymiar: 195x240 mm
EAN: 9788375532517
ISBN: 978-83-7553-251-7
Data: 2018-10-18
59.58 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Drugi tom "Hetmana Chrystusa" wkracza w kolejny intensywny rozdział ewangelizacji świata tylko przyhamowany próbą zabójstwa Papieża Polaka.

Odbywamy z Janem Pawłem II następne podróże po świecie, w tym bardzo niebezpieczne, do targanych wojnami domowymi państw Ameryki Łacińskiej i Afryki, do obcych wyznaniowo krajów azjatyckich, do wielu krajów wyspiarskich, a także dwie pielgrzymki do Ojczyzny. Obserwujemy jak osobowość Papieża Polaka wpływa nie tylko na pojedynczych ludzi, ale na światową politykę; dzięki niemu np. pokojowo kończy się konflikt o Falklandy-Malwiny a także spór argentyńsko-chilijski o kanał Beagle. Jesteśmy świadkami jak Ojciec Święty gorąco zabiega o zakończenie wszystkich wojen. Uczestniczymy w jego rozmowach z najważniejszymi politykami - w tym z Ronaldem Reaganem i Michaiłem Gorbaczowem. Bierzemy także udział w audiencjach z najbiedniejszymi i zupełnie nieznanymi, a wielce ciekawymi ludźmi. Poza tym towarzyszymy Papieżowi podczas wakacji w Alpach i Dolomitach, podziwiamy wraz z nim Mont Blanc. Ze wzruszeniem śledzimy ponadto kolejne dowody nieustannej troski Jana Pawła II o Polskę i jego reakcje na przełom "okrągłostołowy" w 1989 r. Autorka odkrywa kulisy wielu wydarzeń.

Wielką wartością tej książki są liczne cytaty z oficjalnych i prywatnych wystąpień, a także z pism papieskich.

Są to całkowicie aktualne myśli, tak jakby Papież teraz analizował sytuację w Polsce, w Europie i w świecie oraz w Kościele. Zapoznajemy się nie tylko z życiem św. Jana Pawła II, które co prawda przeminęło, ale także z jego nauczaniem, które przeminąć nigdy nie powinno - po to też powstaje to dzieło.

"Hetman Chrystusa" to jedyna na świecie tak bogata biografia Ojca Świętego, zaplanowana na cztery obszerne tomy - bogato ilustrowane (w tym tomie 150 fotografii) - oraz napisane piękną i zrozumiałą polszczyzną.

To fascynująca podróż do czasów Jana Pawła II, która porwie każdego.

Książka "Hetman Chrystusa. Tom 2. Biografia świętego Jana Pawła II" - Jolanta Sosnowska - oprawa twarda - Wydawnictwo Biały Kruk. Książka posiada 432 stron i została wydana w 2018 r. Cena 59.58 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.