pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Rośliny do każdego ogrodu
Rośliny do każdego ogrodu 19.61 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Piękny ogród smakosza
Piękny ogród smakosza 29.51 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Zielnik. Rośliny uprawne
Zielnik. Rośliny uprawne 20.92 zł pozycja dostępna!
Księgarnia »
Książki »
»
Naturalne zakątki zabaw dla dzieci w ogrodzie. Ruch, kryjówki, przygoda
książka:

Naturalne zakątki zabaw dla dzieci w ogrodzie. Ruch, kryjówki, przygoda

Dane szczegółowe:
Wydawca: Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 152 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788309010975
ISBN: 978-83-0901-097-5
Data: 2016-09-21
Cena wydawcy: 59.00 złpozycja niedostępna

Naturalne zakątki zabaw dla dzieci w ogrodzie. Ruch, kryjówki, przygoda - Irmela Erckenbrecht, Rainer Lutter - opis książki:

Dzieci kochają przyrodę - i bardzo potrzebują kontaktu z nią. Dzięki tej książce można zmienić ogród w miejsce pełne przygód i pomysłów na szalone zabawy. Zapoznanie się z planami ogrodów i ze szczegółowymi instrukcjami budowy umożliwi stworzenie ciekawych zakątków do dokazywania, chowania się, łasowania i wspinaczki. Do wyboru są najróżniejsze projekty budowlane, nadające się nie tylko do dużych, ale i małych ogródków.

Propozycje aranżacji opierają się na naturalnych materiałach i mają za główny cel umożliwienie kompleksowej, swobodnej i spontanicznej zabawy. W przeciwieństwie do gotowych urządzeń, samodzielnie zbudowane "place zabaw" z kładką, zbiornikiem wodnym lub niewielkim parkiem linowym, sprzyjają ruchowi na świeżym powietrzu oraz rozwojowi dziecięcego instynktu badawczego i nieograniczonej fantazji. Dzięki obcowaniu ze zwierzętami i roślinami rośnie u dzieci zrozumienie przyrody, rozwija się empatia i zdolność do tworzenia związków emocjonalnych. Ogródek dla łasuchów lub spirala ziołowa sprawiają, że dzieci chłoną otoczenie wszystkimi zmysłami. W zaroślach lub domku na drzewie nikt im nie przeszkadza, są odizolowane od świata dorosłych. Uczą się czerpać spokój i siłę z przyrody.

Dzięki tej książce można, krok po kroku, zaprojektować i zrealizować naturalny ogród stworzony do zabaw - jednym słowem: raj dla dzieci i całej rodziny.

Książka „Naturalne zakątki zabaw dla dzieci w ogrodzie. Ruch, kryjówki, przygoda” - oprawa twarda - Wydawnictwo Państwowe Rolnicze i Leśne.

Książka posiada 152 stron i została wydana w 2016 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Naturalne zakątki zabaw dla dzieci w ogrodzie. Ruch, kryjówki, przygoda"
Irmela Erckenbrecht, Rainer Lutter - autor m.in.: