pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Księgarnia »
Książki »
»
Natura woli, wolność a konieczność. Stanowisko Jana Dunsa Szkota na...
książka:

Natura woli, wolność a konieczność. Stanowisko Jana Dunsa Szkota na tle koncepcji św. Augustyna, św. Anzelma z Canterbury i św. Tomasza

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 384 s.
EAN: 9788378658238
ISBN: 978-83-7865-823-8
Data: 2019-05-22
Cena wydawcy: 39.90 złpozycja niedostępna

Natura woli, wolność a konieczność. Stanowisko Jana Dunsa Szkota na tle koncepcji św. Augustyna, św. Anzelma z Canterbury i św. Tomasza - Martyna Koszkało - opis książki:

Przedmiotem monografii jest analiza koncepcji woli, wolności i konieczności, zawartych w pismach Jana Dunsa Szkota. Koncepcja Dunsa została przedstawiona na tle rozważań dwóch myślicieli, których poglądy wywarły duży wpływ na koncepcje Szkota - św. Augustyna (wola jako samodzielna władza zdolna do autodeterminacji) i św. Anzelma z Canterbury (affectiones w woli). Z kolei odniesienie do poglądów Akwinaty jest podyktowane następującymi racjami: po pierwsze, poglądy św. Tomasza były dla Szkota punktem bezpośredniego odniesienia, szczególnie w dyskusji nad problemem doskonałości woli w stosunku do intelektu, po drugie - zarówno Akwinata jak i Szkot reprezentują stanowiska umiarkowane w dyskusji nad relacją wola/intelekt w etyce, a jednak są odmienne. Skontrastowanie tych stanowisk pozwoliło uwyraźnić specyfikę poglądów Szkota.

Książka „Natura woli, wolność a konieczność. Stanowisko Jana Dunsa Szkota na tle koncepcji św. Augustyna, św. Anzelma z Canterbury i św. Tomasza” - oprawa twarda - Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego.

Książka posiada 384 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Natura woli, wolność a konieczność. Stanowisko Jana Dunsa Szkota na..."
Martyna Koszkało - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Wartości. Kultura. Humanistyka. - okładka książki
Wartości. Kultura. Humanistyka. Wokół filozofii... Jerzy W. Gałkowski, Stanisław K. Gałkowski
Aksjologiczne podstawy ładu społeczno-gospodarczego - okładka książki
Aksjologiczne podstawy ładu społeczno-gospodarczego Stanisław Fel, Magdalena Zdun, Marek Wódka