pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Terapia filozoficzna. Od umiłowania mądrości do dobrego i spełnionego...
książka:

Terapia filozoficzna. Od umiłowania mądrości do dobrego i spełnionego życia 1

Dane szczegółowe:
Wydawca: Von Borowiecki
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 170 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788365806772
ISBN: 978-83-6580-677-2
Data: 2019-08-02
Cena wydawcy: 27.50 złpozycja niedostępna

Terapia filozoficzna. Od umiłowania mądrości do dobrego i spełnionego życia 1 - Urszula Wolska - opis książki:

się już trzydzieści tekstów z filozofii praktycznej, które napisałam i które czytałam oraz omawiałam na form Salonów Filozoficznych. (...) Wszystkie teksty są też fundamentem prowadzonej przeze mnie terapii filozoficznej. Każdy tom zawiera 9 tekstów problemowych, a ostatni, 10. tekst, poświęcony jest wybranemu przeze mnie filozofowi. Wybieram myślicieli, którzy są mi bliscy i których teksty pomagają nam w czynieniu refleksji nad naszym życiem.

Praktyczny wymiar tekstów Urszuli Wolskiej sprawia, że są one pomocą dla tych, którzy nie tylko pragną pogłębić namysł nad własnym życiem, ale także chcą uczynić je lepszym dla siebie i innych; lepszym tzn. bardziej ludzkim, otwartym na Prawdę, Dobro i Piękno w świecie, a przede wszystkim w drugim człowieku jako osobie rozumnej i wolnej. Wbrew dominującemu przeświadczeniu, często wywołanemu w nas nawałem kłopotów i problemów, jakie spadają na nas każdego dnia, nasze życie rzeczywiście może być lepsze. Możemy żyć lepiej i być lepszymi dla innych, a wtedy i ich życie uczynić dostatniejszym, przyjemniejszym, piękniejszym. By tak było, potrzeba jednak przede wszystkim, byśmy uczynili nasze życie rozumniejszym. Musimy używać rozumu, być świadomymi faktu swej wolności... To są warunki konieczne i zarazem możliwe do spełnienia, choć wymagają nieco wysiłku. Możemy je spełnić, bo każdy z nas jest zdolny do życia rozumnego i wolnego, właśnie w tej kolejności. Nie musimy być naśladowcami innych, nie musimy stawać w szeregach fanów i wyznawców rozmaitych celebrytów, nie musimy być niewolnikami mód i trendów... Filozofia jest tą dziedziną ludzkiej aktywności intelektualnej, która nam w tym pomoże, a filozof świetnym przewodnikiem na drodze do odzyskania swego życia i obdarowania nim, już jako własnym, innych.

1 Tom, poza tekstami Wstępów, zachęca do podjęcia rozważań na następujące tematy:

Wstęp do tomu 1
1 Filozofia terapią - zdecydowanie TAK!
2 Fenomen myślenia
3 Kim jest człowiek
4 Zagubiona natura ludzka
5 Wolna wola i świadome JA
6 Podejmowanie decyzji - ujęcie filozoficzne
7 Czym jest mądrość
8 Z filozofii przyjaźni
9 Człowiek odpowiedzialnością
10 Ludwig Wittgenstein - miałem szczęśliwe życie

Książka „Terapia filozoficzna. Od umiłowania mądrości do dobrego i spełnionego życia 1” - oprawa miękka - Wydawnictwo Von Borowiecki.

Książka posiada 170 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Terapia filozoficzna. Od umiłowania mądrości do dobrego i spełnionego..."
Urszula Wolska - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Aksjologiczne podstawy ładu społeczno-gospodarczego - okładka książki
Aksjologiczne podstawy ładu społeczno-gospodarczego Stanisław Fel, Magdalena Zdun, Marek Wódka