pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Nasz wspaniały mózg

autor:

Jean Carper

Dane szczegółowe:
Wydawca: Vesper
Rok wyd.: 2010
Oprawa: miękka
Ilość stron: 320 s.
Wymiar: 155x230 mm
EAN: 9788361524595
ISBN: 978-83-6152-459-5
Data: 2010-04-20
20.92  29.90  8.98 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Nasz wspaniały mózg - Jean Carper - opis książki:

Mózg jest naszym najważniejszym narządem, siedzibą naszego "Ja", naszej inteligencji i osobowości. Nic w naszym życiu nie jest tak ważne i niezbędne jak prawidłowo działający mózg. Od jego funkcjonowania zależy nasz sukces życiowy i zadowolenie z życia.
Książka opisuje wyniki najnowszych badań nie tylko nad znanymi od dawna środkami wpływającymi na pracę mózgu, jak kofeina i cukier, ale także nad takimi, które stały się przedmiotem zainteresowania dopiero niedawno, np. fosfatydyloseryna i substancje zawarte w liściach miłorzębu (Gingko biloba). Autorka rozpatruje problem wpływu witamin na regulację samopoczucia i poprawę poznawczych funkcji mózgu. Nigdy nie jest za wcześnie ani za późno, aby przystąpić do poprawy fizjologii naszego mózgu, zwiększenia jego wydajności i kontynuowania optymalnych czynności intelektualnych i emocjonalnych. Ta książka mówi nam, jak i dlaczego musimy zacząć od zaraz!
"Twierdzenie, że odpowiednie pożywienie i zawarte w nim substancje działające na układ nerwowy mogą polepszyć funkcje intelektualne, pomagać w koncentracji umysłowej, zmniejszać stres, regulować czynności sensomotoryczne, utrzymywać wysoki poziom motywacji, przyspieszać czas reakcji, a nawet - być może - zapobiec starzeniu się mózgu, nie jest już tylko przedmiotem rozważań teoretycznych. Neurofizjologia odżywiania znajduje się jeszcze w swym początkowym stadium rozwoju, ale już teraz może się poszczycić ciekawymi osiągnięciami".
"Psychology Today"

Książka „Nasz wspaniały mózg” - oprawa miękka - Wydawnictwo Vesper.

Książka posiada 320 stron i została wydana w 2010 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Nasz wspaniały mózg"
Jean Carper - autor m.in.:
Produkty podobne:
Potęga obecności. Jak obecność - okładka książki
Potęga obecności. Jak obecność rodziców wpływa... Daniel J. Siegel, Tina Payne Bryson
Zadbaj o mózg - okładka książki
Zadbaj o mózg Daniel G. Amen