pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Napór Orientu na Zachód
Tytuł książki:

Napór Orientu na Zachód

Autor książki:

Feliks Koneczny

Dane szczegółowe:
Wydawca: Prohibita
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 36 s.
Wymiar: 125x195 mm
EAN: 9788361344971
ISBN: 978-83-61344-97-1
Data: 2016-06-06
6.93 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Pierwsze prawo, cywilizacji tyczące, orzeka, jako każda z nich, dopóki jest żywotna, póki nie zamiera, dąży do ekspansji.  (...) Drugie prawo dziejowe: dwie cywilizacje, znalazłszy się na tym samym terenie, muszą z sobą walczyć. Pogranicze cywilizacji żywotnych jest zawsze a zawsze widownią ich walki. (...)
Przy licznych tych pochodach i zachodzeniu jednej cywilizacji na drugą, wpływają one oczywiście wzajemnie na siebie (...) Ale mylnym jest mniemanie, iż z ciągłych wzajemnych wpływów może powstać synteza cywilizacji. Przenigdy! Nie ma syntez między cywilizacjami – i to jest trzecim prawem dziejowym. (...)
 Kto ocali u nas cywilizację łacińską? Jedną tylko znam siłę do tego zdatną i powołaną: Kościół. Tu, w Europie w ogóle, jest to jego cywilizacja, jego córa, bronić mu przeto wypadnie swej własności, swego żywiołu. Ale powodzenie zależy od tego, czy miłośnicy tej cywilizacji zrozumieją, że nie obronią jej, jeśli nie staną zarazem w szeregach Kościoła. W tej walce trzeba być koniecznie katolikiem, inaczej walka będzie próżną. Można by nawet wyrazić się, że wystarcza walczyć o katolickość Polski, a gdy obronimy Kościół, cywilizacja łacińska będzie nam przydana, ocalona.

Książka "Napór Orientu na Zachód" - Feliks Koneczny - oprawa miękka - Wydawnictwo Prohibita. Książka posiada 36 stron i została wydana w 2016 r. Cena 6.93 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ocena: 5 (z 1 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor
Feliks Koneczny - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Dyktatura relatywizmu - okładka książki

Dyktatura relatywizmu

Roberto De Mattei
Produkty podobne:
Marksizm kulturowy - okładka książki

Marksizm kulturowy

Dariusz Rozwadowski
Państwo Islamskie. Geneza nowego - okładka książki

Państwo Islamskie. Geneza nowego kalifatu

Olivier Hanne, Thomas Flichy de La Neuville
Śmierć Zachodu - okładka książki

Śmierć Zachodu

Patrick J. Buchanan