pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Recydywa? Po 24 latach mówią: Kaczyński, Macierewicz, Olszewski, Parys, Glapiński, Kostrzewa-Zorbas

Autor książki:

Piotr Semka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Editions Spotkania
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 524 s.
Wymiar: 135x210 mm
EAN: 9788379651764
ISBN: 978-83-7965-176-4
Data: 2016-06-29
31.80 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

"Lewy czerwcowy" - prawie ćwierć wieku po obaleniu rządu Jana Olszewskiego, książka bestseller Jacka Kurskiego i Piotra Semki odnosząca się do tamtych wydarzeń znów trafia do księgarń pod nowym tytułem "Recydywa?".

Pierwsze wydanie książki stało się punktem wyjścia dla głośnego filmu "Nocna zmiana", i której specjalną piosenkę poświęcił Kazik Staszewski.

Nowa edycja, pod znamiennym tytułem "Recydywa?", nawiązuje do tego, co dziś dzieje się w Polsce, gdy wiele pytań, postawionych w pierwszym wydaniu, staje się znów paląco aktualnych.

Piotr Semka dotarł do wszystkich bohaterów książki sprzed 24 lat i poprosił ich o nowe wywiady-suplementy do starych rozmów. Właśnie teraz, gdy 24 lata po "nocnej zmianie" atmosfera polityczna bardzo przypomina epokę i dylematy rządu Jana Olszewskiego.

Piotr Semka w rozmowach z Jarosławem Kaczyńskim, Antonim Macierewiczem, Janem Parysem i Grzegorzem Kostrzewą-Zorbasem, Janem Olszewskim, Adamem Glapińskim.

Fragment książki:
"Panowie, policzmy głosy: KPN, PSL, SLD, mała koalicja?" / Donald Tusk
"I czyszczę sobie UOP?" / Waldemar Pawlak
"Nikt nie rozwalił Polski tak jak Tusk. Wychodzi to w nowych odsłonach i będzie ich jeszcze wiele. Stopień demoralizacji państwa jest po prostu potworny i za to odpowiada Tusk. Nie zrobił nic dobrego dla kraju. Pieniądze ze środków europejskich zostały w dużej mierze zmarnowane, a pozycja Polski została całkowicie zdegradowana; po drodze był jeszcze Smoleńsk, za który Tusk w sensie moralnym odpowiada w stu procentach. Dlaczego? W takim, że nie byłoby Smoleńska, gdyby nie rozdzielono wizyt. Wojna z prezydentem pokazywała, że nikt go nie będzie chronić. Jaka przyszłość czeka Donalda Tuska? Mam nadzieję, że poniesie odpowiedzialność za to, co zrobił." / Jarosław Kaczyński
"Część polityków z otoczenia Mazowieckiego i Wałęsy, jak Onyszkiewicz czy Komorowski, lubiła podkreślać rzekomo patriotyczny charakter służb wojskowych. Tymczasem to "wojskówka" pilnowała tych, którzy w PRL pilnowali innych, czyli Służby Bezpieczeństwa. Do dzisiaj nie jestem w stanie zrozumieć, czy Komorowski i Onyszkiewicz są tak cyniczni, czy po prostu niekompetentni? Agentura wojskowa penetrowała świat naukowy, artystyczny, intelektualny tak samo jak agentura służb cywilnych - tyle że głębiej, w sposób bardziej wyrafinowany i lepiej zakamuflowany. Dobrym przykładem jest tzw. afera SKOK Wołomin, zorganizowana i przeprowadzona przez funkcjonariuszy WSI, w wyniku której depozytariusze SKOK zostali ograbieni na blisko trzy miliardy złotych. Co więcej, już po osadzeniu w więzieniu "bohaterów" tej afery ich firma otrzymała od miasta stołecznego Warszawy kontrakt wartości trzystu milionów złotych na budowę bulwarów nad Wisłą!" / Antoni Macierewicz

Książka "Recydywa? Po 24 latach mówią: Kaczyński, Macierewicz, Olszewski, Parys, Glapiński, Kostrzewa-Zorbas" - Piotr Semka - oprawa miękka - Wydawnictwo Editions Spotkania. Książka posiada 524 stron i została wydana w 2016 r. Cena 31.80 zł. Zapraszamy na zakupy!