pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Język - naród - państwo. Język jako zjawisko polityczne

Autor książki:

Roman Szul

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2009
Oprawa: miękka
Ilość stron: 540 s.
Wymiar: 238x168 mm
EAN: 9788301157937
ISBN: 978-83-0115-793-7
Data: 2009-07-21
81.02 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Jest to pierwsza na polskim rynku wydawniczym publikacja, która w sposób niezwykle obszerny i wnikliwy opisuje relacje między językiem, narodem i państwem. Autor analizuje czynniki narodotwórcze, poświęcając szczególną uwagę językowi. Z jednej strony wskazuje, w jaki sposób język wpływa na kształtowanie się świadomości narodowej i powstawanie państw, z drugiej zaś przedstawia rolę państw w procesie ewolucji narodów i formowania języków narodowych.

Książka zawiera między innymi:
-część wprowadzającą czytelnika w świat relacji język - naród - państwo oraz ich prawidłowości,
-analizę dążeń narodów do zbudowania państwa i stworzenia języka narodowego,
-ostatnie 200 lat historii wybranych państw świata, w tym wszystkich współczesnych państw europejskich.

Dzięki poruszonej problematyce z pogranicza nauk politycznych, geografii politycznej, historii oraz socjolingwistyki, książka jest adresowana do szerokiego kręgu odbiorców, zarówno do specjalistów poszczególnych dziedzin, jak i do zainteresowanych historią kształtowania się narodów, państw, języków narodowych, polityki językowej oraz współczesną polityczno-językową mapą świata.

Roman Szul (ur. 19.10.1952) - absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie zatrudniony na stanowisku profesora w Europejskim Centrum Studiów Regionalnych i Lokalnych Uniwersytetu Warszawskiego oraz w Katedrze Europeistyki Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku. W swojej działalności naukowej łączy zainteresowania ekonomią, polityką gospodarczą, rozwojem regionalnym z językoznawstwem, socjolingwistyką, polityką językową, teorią i historią narodów oraz ruchów regionalnych.

Książka "Język - naród - państwo. Język jako zjawisko polityczne" - Roman Szul - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 540 stron i została wydana w 2009 r. Cena 81.02 zł. Zapraszamy na zakupy!