pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Na wschód od linii Curzona. Księga ofiarowana Profesorowi Mieczysławowi...
książka:

Na wschód od linii Curzona. Księga ofiarowana Profesorowi Mieczysławowi Smoleniowi

Dane szczegółowe:
Wydawca: Księgarnia Akademicka
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 364 s.
Wymiar: 175x250 mm
EAN: 9788376384399
ISBN: 978-83-7638-439-9
Data: 2015-03-30
Cena wydawcy: 36.00 złpozycja niedostępna

Na wschód od linii Curzona. Księga ofiarowana Profesorowi Mieczysławowi Smoleniowi - opis książki:

Monografia, która trafia do Państwa rąk, powstała z inicjatywy koleżanek i kolegów z pracy, przyjaciół oraz uczniów prof. dr. hab. Mieczysława Smolenia, obchodzącego w tym roku jubileusz siedemdziesięciolecia. To właśnie między innymi ów jubileusz stał się inspiracją do powstania tej książki.

Monografia została podzielona na dwie części. W pierwszej znajdują się prace z zakresu antropologii kultury, kulturoznawstwa, literaturoznawstwa, politologii i historii historiografii. W drugiej części monografii znajdują się tematy historyczne i z pogranicza stosunków międzynarodowych.

W ten sposób do rąk Czytelnika trafia monografia zawierająca prace, z których każda wpisuje się w tak zwaną ?problematykę wschodnią?. Wszystkie one pokazują, że nie tylko relacje polsko-rosyjskie, ale również wszystko to, co ma miejsce na wschód od naszych obecnych granic, znajduje żywe zainteresowanie wśród sporej grupy badaczy reprezentujących różne dyscypliny i zainteresowania naukowe.

Książka „Na wschód od linii Curzona. Księga ofiarowana Profesorowi Mieczysławowi Smoleniowi” - oprawa twarda - Wydawnictwo Księgarnia Akademicka.

Książka posiada 364 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Na wschód od linii Curzona. Księga ofiarowana Profesorowi Mieczysławowi..."