pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Myśli wolnego Polaka

Autor książki:

Marek J. Chodakiewicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: PATRIA MEDIA Adam Chmielecki
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 313 s.
Wymiar: 210x147 mm
EAN: 9788393888801
ISBN: 978-83-9388-880-1
Data: 2016-05-23
pozycja niedostępna

Opis książki:

Zderzenie cywilizacji zamiast końca historii. Napór islamskich imigrantów na Europę. Marzenia o światowym kalifacie jednych i o powrocie neo-sowieckiego mocarstwa drugich. Zachodnie sojusze polityczne i wojskowe na rozdrożu. Stary Kontynent naprawdę stary, zdominowany przez lewacką ideologię i antychrześcijańskie fobie. Walka o młode pokolenie i ostateczne starcie z postkomunistycznym porządkiem nad Wisłą. Na wszystkie te wyzwania i zagrożenia Marek Jan Chodakiewicz patrzy bez politycznej poprawności, za to z perspektywy Polski jako państwa narodowego Polaków, prawych i wolnych, godnych chrześcijańskiego dziedzictwa swoich przodków.

Chodakiewicz to wytrawny waszyngtoński insider z Institute of World Politics, uczestnik naukowej i politycznej debaty w centrum światowego mocarstwa, a jednocześnie duchowy obywatel I Rzeczypospolitej. Historyk, sowietolog i geopolityk, rodem z trzech "W" (Wilna, Warszawy, Waszyngtonu), pokazuje nam, że "sprawa polska" - większa niż każdy z nas z osobna i wszyscy razem wzięci - zaczyna się od schludnego podwórka w sąsiedztwie, a kończy w każdym zakątku globu, jeśli tylko możemy tam uzyskać coś dla polskiego interesu narodowego lub, przynajmniej, nauczyć się od innych, jak o niego walczyć.

W książce "Myśli wolnego Polaka" prof. Marek Jan Chodakiewicz w poszczególnych rozdziałach odnosi się do pięciu wyznań, które stają przed Polską i Polakami: politycznego, geopolitycznego, historycznego (pamięci), cywilizacyjnego oraz wyzwania idei.

Książka "Myśli wolnego Polaka" - Marek J. Chodakiewicz - oprawa miękka - Wydawnictwo PATRIA MEDIA Adam Chmielecki. Książka posiada 313 stron i została wydana w 2016 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]