pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Moje przygody i przeżycia. Seria: Przywrócić Pamięć

Dane szczegółowe:
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Impuls
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 192 s.
Wymiar: 120x155 mm
EAN: 9788366990982
ISBN: 978-83-6699-098-2
Data: 2015-11-30
18.43 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

LORD BADEN-POWELL
Kiedy przed rokiem mniejwięcej telegramy przyniosły wiadomość o groźnej chorobie generała Baden-Powella, miljony czytelników gazet na całej kuli ziemskiej czytały tę wiadomość nie tylko z zainteresowaniem, ale i ze szczerym wzruszeniem, jakgdyby szło tu o kogoś bliskiego. Bardzo bliskiego - zarówno Hindusowi jak Kanadyjczykowi, zarówno synom chłodnego Albionu, jak mieszkańcom skwarnej podzwrotnikowej Afryki, czy mroźnej Laponii.

A i w Polsce miljony czytelników, zwłaszcza młodzieży, śledziły uważnie codzienne biuletyny o stanie zdrowia sędziwego lorda-generała.

Niewątpliwie jednak z pośród tych miljonów znikoma zaledwie cząstka słyszała o Baden-Powellu jako o jednym z generałów angielskich, który po zaszczytnej, długoletniej służbie wojskowej, w 53 roku życia sam prosił o spensjonowanie. Bo takich generałów spotyka się często we wszystkich krajach europejskich. Piękna to, ale dość zwyczajna, karjera każdego wyższego oficera, służącego wiernie swej ojczyźnie. Zwłaszcza oficera angielskiego, który ma tysiące sposobności do odznaczenia się i wybicia podczas swej służby w koloniach.

Reprint wydania z 1937 roku

Książka "Moje przygody i przeżycia. Seria: Przywrócić Pamięć" - Robert Baden-Powell, Kazimierz Nałęcz-Rychłowski - oprawa miękka - Wydawnictwo Oficyna Wydawnicza Impuls. Książka posiada 192 stron i została wydana w 2015 r. Cena 18.43 zł. Zapraszamy na zakupy!