pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - 13 lekcji jogi
13 lekcji jogi 23.54 zł pozycja dostępna!
książka:

Modny PRL

Dane szczegółowe:
Wydawca: Świat Książki
Rok wyd.: 2016
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 280 s.
EAN: 9788379437290
ISBN: 978-83-7943-729-0
Data: 2016-11-24
Cena wydawcy: 39.90 złpozycja niedostępna

Modny PRL - Grzegorz Sołtysiak, Dorota Williams - opis książki:

Modny PRL
Książka Doroty Williams, znanej stylistki i kostiumografki, oraz historyka Grzegorza Sołtysiaka jest wyprawą w świat mody PRL-u. Mody rozumianej nie tylko jako sposób ubierania się, ale także styl życia. To opowieść o ludziach, miejscach i przedmiotach, które w różnych dekadach PRL-u były modne, dodawały blasku szarej rzeczywistości i wyznaczały status społeczny. Autorzy piszą nie tylko o ikonach mody, słynnych modelkach czy projektantach, ale także o kultowych przedmiotach: okularach Zbyszka Cybulskiego, lambretcie Krzysztofa Komedy czy rakiecie tenisowej Wojciecha Fibaka, wspominają też modne miejsca - kawiarnie i kluby jazzowe.

Modny PRL to przede wszystkim książka o tęsknocie za normalnym światem, który często uosabiała puszka coca - coli czy guma do żucia kupiona w Pewexie.

W książce wypowiadają się m.in. ikona świata mody Barbara Hulanicki oraz jeden z najsłynniejszych polskich malarzy Rafał Olbiński.

Dorota Williams, jedna z najbardziej znanych stylistek, prekursorka tego zawodu w Polsce, specjalistka od kreowania wizerunku. Miłości do kostiumów nauczyła ja Xymena Zaniewska.

Szefowa Zespołu Stylizacji i Charakteryzacji TVN. W telewizji TVN pracuje od początku jej istnienia. Autorka kostiumów do filmów, seriali, sztuk teatralnych i show telewizyjnych, m.in. :Milionerzy, Taniec z Gwiazdami, Kasia i Tomek, Camera Cafe, Anioł Stróż, Hela w opałach, Nigdy w życiu, Niania, Ostre cięcie.

W 2010 roku na rynku pojawił się jej autorski album podsumowujący najpiękniejsze kreacje 10 edycji Tańca z Gwiazdami.

Kreuje postacie serialu Druga szansa, jest współautorką kolekcji marki Simple stworzonej na jego potrzeby.

Mama Klaudii i babcia Leona.

Grzegorz Sołtysiak, historyk, wykładowca akademicki, publicysta. Autor i współautor cyklicznych audycji telewizyjnych: "Kulisy PRL-u", "Półkowniki TVP" w TVP oraz "Filmowy przewodnik po Warszawie" w TVN Warszawa.

Współpracownik Rozgłośni Radia Wolna Europa, w latach 1990 - 1994 członek redakcji pisma "Karta". Autor i współautor prac naukowych i popularnonaukowych, m.in.:
Przewodnik filmowy po Warszawie, W stanie, Księga listów PRL,, Okrągły Stół. Dokumenty i Materiały, Marzec 1968. Między tragedią a podłością, oraz artykułów w "Karcie", "Polityce", "Gazecie Wyborczej" i czasopismach naukowych.

Laureat nagrody Polcul Foundation.

Książka „Modny PRL” - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Świat Książki.

Książka posiada 280 stron i została wydana w 2016 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Modny PRL"
Kupujący tę pozycję zamówili również: